Bronkobus zawitał do Piły

W sobotę, 7 marca, rozpoczął się Maraton Poparcia dla ponownej kandydatury Bronisława Komorowskiego na prezydenta RP. W Polskę wyjechało 16 „Bronkobusów” z hasłem „Wybierz zgodę i bezpieczeństwo”. Autobus z sympatykami prezydenta Bronisława Komorowskiego zawitał 11 marca także do Piły i powiatu pilskiego.

Przez dwa dni po północnej Wielkopolsce podróżowali nim i spotykali się z mieszkańcami m.in. posłanka Maria Janyska, Senator Mieczysław Augustyn, poseł Stanisław Chmielewski. W Pile przed Galerią Kasztanową był także prezydent Piotr Głowski oraz radni rady miasta i powiatu.

– Myślę, że nie ma wątpliwości, że Bronisław Komorowski potrafi Polskę nie tylko godnie reprezentować, ale przede wszystkim inspirować działania, które poprawią nasze bezpieczeństwo, wzmocnią naszą armię, dadzą bezpieczeństwo rodzinom i będą promować zgodę i dialog. Nie było rozczarowania, że nie ma prezydenta RP w tym Bronkobusie. Ludzie wyrażali poparcie dla prezydenta Komorowskiego, ale byli też tacy, którzy mówili, że mają innego kandydata, kogoś innego popierają. To jest demokracja. To jest piękne – mówi Mieczysław Augustyn, Senator RP.

Kandydaci ubiegający się o urząd prezydenta RP muszą do 26 marca zebrać, 100 tys. podpisów. W piątek nasze miasto odwiedzi kandydat PSL na Prezydenta RP, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Jarubas z PSL. Zapowiadany jest też przyjazd Andrzeja Dudy z PiS, ale w tym przypadku data nie jest jeszcze znana.

(SE)

bronkobus_zawital10

bronkobus_zawital29 bronkobus_zawital11 bronkobus_zawital12 bronkobus_zawital13 bronkobus_zawital14 bronkobus_zawital15 bronkobus_zawital16 bronkobus_zawital17 bronkobus_zawital18 bronkobus_zawital19 bronkobus_zawital20 bronkobus_zawital21 bronkobus_zawital22 bronkobus_zawital23 bronkobus_zawital24 bronkobus_zawital25 bronkobus_zawital26 bronkobus_zawital27 bronkobus_zawital28

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *