Brydżyści grali z sercem

turniej_w_trzciance

W sobotę 23.01.2016 rozegrany został w Trzciance otwarty turniej brydża sportowego w ramach akcji „GRAMY Z SERCEM” zorganizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Brydża „Dama Pik”.

Był to pierwszy w br. turniej z cyklu Grand Prix Nadnoteckiego Związku Brydża Sportowego. W czasie trwania turnieju zbierane były datki przeznaczone na leczenie Piotrusia i Wojtusia cierpiących na dziecięce porażenie mózgowe.

Zwycięzcami turnieju, który zgromadził 23 pary, zostali Andrzej Małdziński (Trzcianka) i Robert Włodkowski (Łomnica) osiągając rzadko spotykany wynik 69,33%.

Pozostałe miejsca na podium wywalczyli w kolejności Cezary Kmiecik (Trzcianka) i Robert Pogorzelski (Piła) oraz Dariusz Szopieraj (Złotów) i Waldemar Czajkowski (Piła). Nagrodę dla najlepszej pary reprezentującej Stowarzyszenie Miłośników Brydża „Dama Pik” odebrali Eugeniusz  Pokaczajło i Stanisław Wańkiewicz (obaj Trzcianka), którzy zajęli 4. miejsce. Najlepszą parą Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Trzciance okazali się Tadeusz Kasperek i Stanisław Sagan. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Słowa podziękowania należą się Jarkowi Hilbrechtowi, który bardzo sprawnie policzył wyniki turnieju. Organizatorzy dziękują również kierownictwu restauracji „Złota Kaczka” za stworzenie komfortowych warunków do gry oraz za bezpłatny dostęp do kawy i herbaty, Fundacji „GRAMY Z SERCEM” za ufundowanie upominków oraz za przepyszne ciasto upieczone i dostarczone przez wolontariuszy, a także Spółdzielni Inwalidów „Przyszłość” w Trzciance za ufundowanie nagród.

Przy okazji informujemy, że wszyscy chętni mogą zagrać w Trzciance w brydża sportowego w każdy wtorek o godz. 16:00 w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Sikorskiego.

A.M.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *