Brydżyści w roli głównej

Nie po raz pierwszy sąsiadujący z jeziorem Płotki ośrodek Geovita posłużył miłośnikom brydża do rozegrania przez nich turnieju. Sobotnia impreza była już trzynastą w tym roku, jaką zorganizował Nadnotecki Związek Brydża Sportowego. Listopadowej Grand Prix patronował Eligiusz Komarowski, starosta pilski. Powiat ufundował puchary i nagrody dla najlepszych.

– Bardzo mnie ucieszyła frekwencja. W zawodach wzięło udział dwadzieścia par, w tym cztery niezrzeszone. Z takiego zainteresowania możemy być zadowoleni. Co więcej, rywalizacja o zwycięstwo rozstrzygnęła się dopiero w ostatnim rozdaniu, emocji zatem nie brakowało – informuje Adam Piszczek, prezes Związku. Dodać należy, że puchary Starosty Pilskiego trafiły do rąk Janusza Wygowskiego i Sławomira Czaplińskiego.

Tegoroczna rywalizacja brydżystów składa się z piętnastu etapów. Do domknięcia dzieła pozostały zatem tylko dwa: 4 grudnia w Rogoźnie i sześć dni później, ponownie w Pile. Warto wspomnieć, że zawodnicy gościli w tym roku także w Kaczorach, Trzciance, Wągrowcu i Czarnkowie. Zwykle w jednym turnieju brało udział około siedemnastu duetów.

A.M.

brydzysci_w_roli_glownej00

brydzysci_w_roli_glownej01