Budzimy Filipa z Aikido

Budzimy_Filipa_z_Aikido

Pod patronatem Tętna Regionu

Budzimy Filipa z Aikido to kolejna akcja charytatywna, która odbyła się 13 lipca na terenie baru Wyspiarz w Pile. Wszyscy, którzy pojawili się w niedzielne popołudnie na Wyspie mogli oglądać pokazy w wykonaniu Pilskiego Centrum Aikido, które bardzo chętnie angażuje się w pomoc Filipowi Mejerowi z Piły, który w tamtym roku uległ wypadkowi, a obecnie przebywa w Klinice BUDZIK w Warszawie.

– W ubiegłym roku organizowaliśmy charytatywne seminarium Aikido, które miało na celu zebrać pieniądze na rehabilitację dla Darii Pyszewskiej. W tym roku pomagamy w zbieraniu pieniążków dla Filipa, poprzez nasze pokazy Aikido dla dzieci i młodzieży. Pokazujemy samoobronę, jak bronić się przed atakami napastnika. Wszystko to ćwiczymy na naszych zajęciach, gdzie uczestnicy zdobywają sprawność fizyczną i koordynację ruchową.  Najmłodszy uczestnik ma 3,5 roku a najstarszy 60 lat. Aikido jest specyficzną sztuką walki, gdzie wykonujemy techniki w pozycji siedzącej, więc mogą ją ćwiczyć osoby niepełnosprawne, np. jako rehabilitację – mówi Sławomir Wysoczarski, Instruktor Pilskiego Centrum Aikido. – Zapraszamy na zajęcia do sali w Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Wincentego Pola w Pile. Po szczegóły zapraszam pod adres http://www.aikido-pila/ oraz na facebooka.

Sebastian Daukszewicz

[Best_Wordpress_Gallery gallery_type=”thumbnails” theme_id=”1″ gallery_id=”38″ sort_by=”order” order_by=”asc” show_search_box=”0″ search_box_width=”180″ image_column_number=”5″ images_per_page=”30″ image_title=”none” image_enable_page=”1″ thumb_width=”180″ thumb_height=”90″ popup_fullscreen=”0″ popup_autoplay=”0″ popup_width=”800″ popup_height=”500″ popup_effect=”fade” popup_interval=”5″ popup_enable_filmstrip=”1″ popup_filmstrip_height=”70″ popup_enable_ctrl_btn=”1″ popup_enable_fullscreen=”1″ popup_enable_info=”1″ popup_enable_comment=”1″ popup_enable_facebook=”1″ popup_enable_twitter=”1″ popup_enable_google=”1″ popup_enable_pinterest=”0″ popup_enable_tumblr=”0″ watermark_type=”none” watermark_link=”http://web-dorado.com”]