CAŁA GÓRA BARWINKÓW ,VESPA i QULTURKA na BARCE . Mamy wejściówki

Pod patronatem medialnym Tętna Regionu

Klub Muzyczny BARKA  ul. Wodna zaprasza 3 marca 2018 r. na koncerty takich zespołów jak : CAŁA GÓRA BARWINKÓW ,VESPA i QULTURKA .Start koncertów godzina 20.00. Dla naszych czytelników tradycyjnie mamy do rozdania dwie pojedyncze wejściówki na koncert.  Aby mieć szanse wygrania wystarczy wysłać swoje imię i nazwisko na adres sebapila@interia.pl . W tytule: Qulturka .Wśród osób, które wyślą meila do 1 marca do godziny 18.00 rozlosujemy wejściówki.

3 marca 2018 (sobota)
Klub Muzyczny BARKA Piła, ul. Wodna.
Godz. 20:00 (start koncertu).
Godz. 19:00 (otwarcie drzwi).

Wstęp: 25 i 27 zł przedsprzedaż / 35 zł w dniu koncertu.

Ceny biletów:
– 25 zł w przedsprzedaży w Klubie i w sklepie RESZKA,
– 27 zł w przedsprzedaży przez internet (do 28.02.2018),
– 35 zł w dniu koncertu.

Informacje o przedsprzedaży (Polsky Group Promotion w miejscu):
Klub Muzyczny BARKA Piła ul. Wodna (rzeka Gwda).
Sklep RESZKA, ul. Rogozińska 33, Piła.
Przedsprzedaż online: ticketos.pl
https://ticketos.pl/event/678/Cala-Gora-Barwinkow-Vespa-Qulturka-w-Pile.html

Cała Góra Barwinków działa w obecnym składzie od 2002 roku, choć korzenie grupy sięgają roku 1998. Należy do najważniejszych wykonawców rodzimej sceny ska/reggae. Muzyka grupy, to energetyczny mix ska, reggae i rocksteady. Znakiem rozpoznawczym CGB jest wysunięta na pierwszy plan, rozbudowana sekcja dęta i chwytliwe melodie.

Grupa ma na koncie cztery płyty długogrające. Ostatnia z nich – ‚Beat 2 Meet U‘ – ukazała się w 2013 roku.

W 2004 roku zespół został zaproszony przez Jurka Owsiaka do studia telewizyjnej dwójki gdzie wystąpił podczas XII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Cała Góra Barwinków zaprezentowała się również w programach „Kuba Wojewódzki”, „Poplista”, „Kawa czy Herbata”, „Regiony kultury” czy teS w programie „Taper”, w którym zespół podkładał muzykę pod niemy film Charliego Chaplina „Charlie ucieka”.

Debiutancka płyta CGB zdobyła uznanie wśród publiczności i krytyków. Zebrała dobre recenzje w prasie – muzycznej („Teraz Rock”, „FreeColours”, „Reggaebeat”) i pozamuzycznej („Gazeta Wyborcza”), a także w portalach internetowych. Jeszcze lepiej wiodło się kolejnej produkcji zespołu pt. „24 godziny”. Spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem, czego wyrazem czwarte miejscu w plebiscycie pisma ‘Free Colours’ na najlepszą płytę roku. Tytułowa piosenka wylądowała na trzecim miejscu tego zestawienia w kategorii ‘Piosenka roku’. Dotarła też do pierwszego miejsca listy przebojów Radia Bis. Drugi singiel z tej płyty – ‘Tracę czas’ – gościł bardzo często na antenie radiowej Trójki.

Kolejne płyty – ‚Kocham kłopoty‘ (2010) i ‚Beat 2 Meet U‘ (2013) – ugruntowały pozycję grupy na krajowym rynku muzycznym.

W 2014 roku Cała Góra Barwinków wzięła udział w 4 edycji programu ‚X Factor‘ w TVN, odpadając na zaledwie dwa odcinki przed finałem.

CGB słynie z świetnie przyjmowanych, energetycznych koncertów. Wystąpiła dotąd na niemal wszystkich najważniejszych festiwalach, a także dwukrotnie na Przystanku Woodstock – w 2003 i 2013 roku oraz Heineken Opener Festival 2007 w Gdyni. Obecnie ma na koncie blisko 1000 występów w kraju i za granicą.

Na wiosnę 2018 roku planowana jest premiera piątego albumu zespołu. W ten sposób Cała Góra Barwinków chce uświetnić 20 lecie swojego powstania.

Vespa to jeden z pierwszych zespołów, które podjęły się straceńczej misji przeszczepiania na nadwiślański grunt rytmów ska. Vespa to po włosku osa; to także nazwa kultowego wśród brytyjskiej subkultury modsów skutera. Debiutowali w 1995 roku, w 1997 nakładem nieistniejącej już wytwórni QQRYQ ukazała się kaseta „Vespa”. Jeden z pierwszych polskich materiałów utrzymanych w stylistyce ska spotkał się z doskonałym przyjęciem amatorów gatunku. Na kasecie znalazły się bezpretensjonalne i żywiołowe piosenki wykonane przez przepisowy skład ska z sekcją dętą na czele. W 2003 Jimmy Jazz Records wydało drugą płytę zespołu – „Bujaj się”. Vespa pokazała, że nie stoi w miejscu: pojawiły się wyraźne odwołania do klasyki gatunku i jazzujące aranżacje sekcji dętej. Po raz pierwszy „Osa” sięgnęła do swingu, który zgrabnie połączyła z pulsacją ska. Efektem tego mariażu była piosenka „To miasto”, do dziś jedna z popularniejszych w repertuarze Vespy. W listopadzie 2007, już jako Showbiz Monstaz Records, Vespa hucznie świętowała premierę albumu „Potwór”, który zapowiedziany był singlem „Gorące lato w mieście”. 3. materiał zespołu to kolejny krok w stronę swego stylu – połączenia jamajskiej pulsacji ska i rocksteady z amerykańskim „swing revivalem”. „Potwór” ozdobiony okładką zaprojektowaną przez Bartosza Minkiewicza, współautora popularnej serii komiksowej „Wilq Superbohater”, przyniósł zespołowi takie hity jak „Nie kłam”, czy „Kaliber 32”. W trakcie przygotowań do wydania czwartej płyty długogrającej Showbiz Monstaz Records wydała debiutancki materiał Vespy po raz pierwszy na CD, z tej też okazji zespół zagrał specjalną trasę „Rimemba de dejs?”. W marcu 2010 ukazała się czwarta płyta grupy, „Starsi grubsi bogatsi”. Promował ją singiel „To tyle dziś kosztuje” grany w wielu lokanych i ogólnopolskich rozgłośniach radiowych. Pod koniec 2010 zespół stanął przed kamerami telewizyjnymi w programie „Dzień dobry TVN”.

Koniec roku 2015 przyniósł sporą niespodziankę, bo po kilkumiesięcznej ciszy zespół ogłosił, że rejestruje w studio nową płytę, która ma się ukazać latem 2016 r. „Diamenty i jedwabie” to 12 utworów utrzymanych w szeroko pojętej stylistyce retro, bo można tam znaleźć zarówno ska, jak i swing, mento, czy nawet country. W kwietniu zespół ruszył w przedpremierową trasę, pokazując, że odświeżony skład z nową wokalistką na czele tryska energią i zwiastuje najciekawsze wydawnictwo w historii zespołu. 27. czerwca miał premierę pierwszy singiel z płyty zatytułowany „Kant”, który zespół zadedykował wszystkim niedopasowanym. A już 26 sierpnia 2016 okres wakacyjny zwieńczyła premiera płyty pod banderą wydawnictwa Lou&Rocked Boys.

Qulturka Muzycznie zespół QULTURKA jest mocno zakorzeniony w punkrocku, ale czerpie też inspiracje z pozytywnych i skocznych dźwięków ska. Uzupełniające się wokale damski i męski, gitary, bas oraz akordeon i perkusja tworzą mocny ale przyjemny w odbiorze klimat. Ideologicznie świadomie i celowo zespół wspiera akcje antyrasistowskie, wolnościowe i ekologiczne.

Zespół powstał w Pile w 1995 roku pod nazwą Kulturka. Po odświeżeniu nazwy z Kulturki na Qulturkę w 2006 roku zespół ruszył z nową siłą co zaowocowało wydaniem kolejnej płyty.

Przez 21 lat istnienia QULTURKA zagrała sporo koncertów u boku czołowych zespołów z Polski i zza granicy: m.in. U.K. SUBS, The Vibrators, Tequilla Girls oraz na wielu festiwalach – m.in. dwukrotnie na WOODSTOCK, JAROCIN, WARHEAD, MUSZLA-FEST, ROCKOWISKO HAJNÓWKA, POLANÓW ZLOT, ODNOWA PUNK FEST, ZGRZYTOWISKO, WOŚWIN ROCK FEST, Ost-Rock Underground Fest oraz na trasach, m.in. na trasie Punky Reggae Live.

Wokalistka zespołu – Aśka występowała gościnnie z takimi zespołami jak: KSU, FARBEN LEHRE czy GA-GA ZIELONE ŻABKI, a wokalistów Qulturki można usłyszeć m.in. na płycie zespołu STRACHY NA LACHY – „TO”.

W 2015 roku z okazji XX-lecia działalności QULTURKA nagrała nowy krążek „EKG”, której producentem jest Andrzej KOZAK Kozakiewicz z Pidżama Porno, Strach Na Lachy i Świat Czarownic, a gościnnie śpiewa m.in. Wojtek BRODA Turbiarz z Habakuk.

Klub Muzyczny BARKA
mail: achaen@wp.pl
facebook: https://www.facebook.com/barka.pila

cala_gora_barwinkow00

cala_gora_barwinkow10 cala_gora_barwinkow01 cala_gora_barwinkow02 cala_gora_barwinkow03 cala_gora_barwinkow04 cala_gora_barwinkow05 cala_gora_barwinkow06 cala_gora_barwinkow07 cala_gora_barwinkow08 cala_gora_barwinkow09