Centrum Piły jak wielki ogród

Po długiej zimie ogrody są dalekie od ideału, a żeby potem były piękne i pełne plonów, musimy już teraz poświęcić im swój czas i uwagę. Z pomocą dla działkowców, rolników, ogrodników wyszedł Urząd Miasta Piły oraz Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu, którzy po raz kolejny zorganizowali 22 i 23 kwietnia w Pile Agro Targi oraz Krajową Wystawę Miasto Ogród.

Podczas przedostatniego weekend kwietnia na pilskiej Wyspie zaprezentowali się wystawcy, którzy zachęcali pilan i nie tylko do zakupu drzew, krzewów owocowych i ozdobnych, bylin, cebul kwiatowych, kwiatów doniczkowych oraz warzyw i owoców sezonowych. Jak przystało na rolnicze targi, nie mogło zabraknąć maszyn i urządzeń rolniczych. Ale nie tylko. Targom towarzyszyły wystawy rękodzieła ludowego, występy zespołów folklorystycznych, można było również zaopatrzyć się w tradycyjne produkty regionalne, m.in. oscypki, chleb, wędliny i miody.

Jednym z gości którzy zawitali na Targi był pilanin Dominik Strzelec – ogrodnik z pasją, który w ciekawy sposób przekazywał wiedzę i dzielił sie doświadczeniem na wszystkie tematy dotyczące roślin – począwszy od sadzenia, przez aranżację, bieżącą pielęgnację roślin, aż po automatyczne systemy nawadniające.

– Zostałem zaproszony więc jestem obecny na tej imprezie, aby pogadać o roślinach, o tym jak żyć z nimi, jak poradzić sobie z ogrodem, który nam wymyka się spod kontroli, jak czuć się dobrze w  swoim ogrodzie czy na działce. To jest wielka frajda, ale trzeba zrozumieć i pokochać. To, że stąd jestem i mieszkam to jest fakt. Natomiast fajnie się złożyło, że w piątek zakończyliśmy pracę do programu ,,Odlotowy Ogród”. To były ciężkie trzy dni, pogoda bardzo kapryśna, zimno, ale mam nadzieję że zrobiliśmy kawał dobrej roboty, że właścicielom ogrodu się spodobało i spodoba się widzom. Jak będzie okazja to będę zawsze wspierał lokalną ziemię. Piła bardzo się zmieniła i mi się podoba. W porównaniu  sprzed 10-15 lat to prawdziwa metamorfoza. Dużo pracy zostało wykonanej jeśli  chodzi o zieleń, architekturę. Ktoś bardzo dobrze myśli, aby to było miłe dla oka – dobry dobór roślin kolorystycznie i gatunkowo – mówi pilanin Dominik Strzelec, prowadzący program “Odlotowy ogród” i jako złota rączka nadzoruje pracę fachowców w programie „Usterka”.

Agro Targi oraz Krajową Wystawę Miasto Ogród, mimo niesprzyjającej pogody – przelotne opady deszczu – cieszyły się sporym zainteresowaniem. Każdy odwiedzający tą imprezę  na pewno miał okazję wybrać  coś interesującego dla siebie i dokonać zakupów przydatnych na początek wiosny.

Sebastian Daukszewicz

centrum_pily_jak_ogrod00

centrum_pily_jak_ogrod68 centrum_pily_jak_ogrod01 centrum_pily_jak_ogrod02 centrum_pily_jak_ogrod03 centrum_pily_jak_ogrod04 centrum_pily_jak_ogrod05 centrum_pily_jak_ogrod06 centrum_pily_jak_ogrod07 centrum_pily_jak_ogrod08 centrum_pily_jak_ogrod09 centrum_pily_jak_ogrod10 centrum_pily_jak_ogrod11 centrum_pily_jak_ogrod12 centrum_pily_jak_ogrod13 centrum_pily_jak_ogrod14 centrum_pily_jak_ogrod15 centrum_pily_jak_ogrod16 centrum_pily_jak_ogrod17 centrum_pily_jak_ogrod18 centrum_pily_jak_ogrod19 centrum_pily_jak_ogrod20 centrum_pily_jak_ogrod21 centrum_pily_jak_ogrod22 centrum_pily_jak_ogrod23 centrum_pily_jak_ogrod24 centrum_pily_jak_ogrod25 centrum_pily_jak_ogrod26 centrum_pily_jak_ogrod27 centrum_pily_jak_ogrod28 centrum_pily_jak_ogrod29 centrum_pily_jak_ogrod30 centrum_pily_jak_ogrod31 centrum_pily_jak_ogrod32 centrum_pily_jak_ogrod33 centrum_pily_jak_ogrod34 centrum_pily_jak_ogrod35 centrum_pily_jak_ogrod36 centrum_pily_jak_ogrod37 centrum_pily_jak_ogrod38 centrum_pily_jak_ogrod39 centrum_pily_jak_ogrod40 centrum_pily_jak_ogrod41 centrum_pily_jak_ogrod42 centrum_pily_jak_ogrod43 centrum_pily_jak_ogrod44 centrum_pily_jak_ogrod45 centrum_pily_jak_ogrod46 centrum_pily_jak_ogrod47 centrum_pily_jak_ogrod48 centrum_pily_jak_ogrod49 centrum_pily_jak_ogrod50 centrum_pily_jak_ogrod51 centrum_pily_jak_ogrod52 centrum_pily_jak_ogrod53 centrum_pily_jak_ogrod54 centrum_pily_jak_ogrod55 centrum_pily_jak_ogrod56 centrum_pily_jak_ogrod57 centrum_pily_jak_ogrod58 centrum_pily_jak_ogrod59 centrum_pily_jak_ogrod60 centrum_pily_jak_ogrod61 centrum_pily_jak_ogrod62 centrum_pily_jak_ogrod63 centrum_pily_jak_ogrod64 centrum_pily_jak_ogrod65 centrum_pily_jak_ogrod66 centrum_pily_jak_ogrod67