Charytatywny pokaz mody – Fundacji Złotowianka

Charytatywny_pokaz_mody

Najcenniejszym przywilejem w życiu jest łączenie pracy z pasją i przyjemnością. Tak, w 2008 roku powstała Fundacja ,,Złotowianka” – z założenia organizacja, która wspierać miała chorych i niepełnosprawnych z terenu Złotowa i okolic. Dzisiaj, prężna Fundacja, która swoją opieką otacza prawie 1300 osób, z terenu całej Polski oraz zza granicy naszego kraju.

Głównym obszarem naszej działalności jest otwieranie specjalnych subkont, dla osób chorych i niepełnosprawnych, na których mogą zbierać środki na leczenie i rehabilitację. Pomocy jednak mogą u nas również szukać młode talenty – sportowcy, muzycy, pasjonaci oraz Ci, którzy nagle znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej, tracąc dobytek życia. To jednak tylko jedna z sfer naszej działalności.

W związku z tym, iż znaczna część naszych podopiecznych to mieszkańcy Piły i okolic, od 1 września otworzyliśmy filię w Pile. Aktywnie staramy się pozyskać środki na wsparcie naszych podopiecznych. Organizujemy imprezy charytatywne, pozyskujemy fundusze pisząc projekty, prowadzimy zbiórki publiczne, również na terenie Piły.

9 marca od godz. 18.00 w pilskim klubie X-DEMON organizujemy pokaz mody, którego bohaterkami będą modelki sprawne ale i niepełnosprawne. Naszym celem jest realizacja projektów, z których korzystać mogliby właśnie podopieczni z tego terenu. Do naszych sztandarowych  impreza należą również ,,Gwiazdkowy Rynek” oraz ,,Świętojanki”. Co roku gromadzą coraz to większą liczbę mieszkańców Złotowa i okolic a dochód z tych imprez pomaga nam wspierać co raz większą liczbę podopiecznych.

W 2016 roku wzięliśmy udział w kampanii ,,Kilometry Dobra”, dzięki której usłyszała o nas cała Polska. a zebrane podczas kampanii pieniądze kupiliśmy specjalistyczne rowery biegowe i założyliśmy pierwszą w Polsce sekcję racerunning. To sport dla osób niepełnosprawnych, pozwalający biegać ludziom, którzy całe życie spędzili na wózku inwalidzkim. To nie tylko sport, ale też niezwykle skuteczna metoda rehabilitacji.

Martyna Piątkowska