Chcą nam ukraść wybory?!

– Rządy PiS, to osiem lat kupowania głosów za publiczne pieniądze, to osiem lat kłamstw, manipulacji i propagandy. Czy nagle zmieni się to w kampanii wyborczej? Czy raptem skończy się to w komisjach liczących głosy? Trudno w to uwierzyć, dlatego konieczne jest przypilnowanie wyborów – uważa senator Adam Szejnfeld, który wziął udział w plenerowych spotkaniach polityczek i polityków Koalicji Obywatelskiej w Wielkopolsce Północnej – w Chodzieży i w Pile.

W akcji „Przypilnujesz mi wyborów?” w Chodzieży i w Pile udział wzięli m.in. posłanki Barbara Nowacka, Agnieszka Pomaska i Małgorzata Janyska, poseł Sławomir Nitras oraz senator Adam Szejnfeld. Obecni byli także samorządowcy, m.in. Piotr Głowski, prezydent Piły, Jacek Grusz, burmistrz Chodzieży oraz Mirosław Juraszek, starosta Chodzieży, czy przewodnicząca Rady Miasta Piły, Maria Kubica.

– Czy kampania będzie uczciwa? Nie, bowiem już wydają miliony, dziesiątki milionów zł na tępą propagandę, wykorzystując do tego publiczne pieniądze. Czy kampania będzie uczciwa? Nie, bowiem przejęli na potrzeby swojej propagandy telewizję zwaną kiedyś publiczną, radio oraz lokalną i regionalną prasę. Czy kampania będzie uczciwa? Nie, bowiem z pogwałceniem konstytucji i ustaw zmienili kodeks wyborczy! Dlaczego zatem same wybory, sam akt głosowania, czy liczenie głosów miałoby być uczciwe?… Dlatego wzywamy was do przypilnowania wyborów. Włączajcie się w akcję Obywatelskiej Kontroli Wyborów. Razem musimy je przypilnować. Razem musimy je wygrać – apelował senator Adam Szejnfeld.

– Władza może posunąć się do wszystkiego, mamy już obraz tego codziennie w prasie. Nie wierzymy im, nie ufamy, dlatego dziś prosimy obywateli, aby przypilnowali wyborów. Władza ma dziś wszystko, ma własne media, ma spółki skarbu państwa, ma cały aparat państwa, który każdego dnia sieje nienawiść, to aparat zła, ale my mamy was, ludzi uczciwych, zaangażowanych i zdeterminowanych – mówiła posłanka Barbara Nowacka.

W kontekście tych decydujących wyborów nie tylko posłanka Nowacka, ale i posłanka Agnieszka Pomaska podkreślała, że każdy może mieć udział w demokratycznej i praworządnej Polsce.

– My chcemy te wybory wygrać, aby posprzątać po obecnej władzy, dlatego wszystkich zachęcamy do współpracy. Wpiszcie się do wielkiej społecznej akcji, a w ten sposób dołożycie swoją cegiełkę do lepszej Polski, wszyscy bowiem mamy dość już tego szerzącego się zła i propagandy. Zło zostanie rozliczone, to nasze zobowiązanie – mówiła posłanka Pomaska.

Podkreślając wagę uczciwych wyborów poseł Nitras oznajmił, że już ponad 30 tys. Polek i Polaków zdecydowało się wziąć udział w akcji przypilnowania wyborów. To dowodzi, że biało czerwona flaga nadal może łączyć nas wszystkich. W polityce potrzebne są dwie rzeczy – roztropność i mądrość. Tych cech brakuje obecnym politykom, potrzebna jest więc nowa władza, która potrafi współpracować z innymi, mieć sojuszników, a zarazem dumnie reprezentować barwy kraju – przekonywująco mówił poseł Sławomir Nitras.

****
„Pilnuję wyborów”, jest częścią ogólnopolskiej akcji Koalicji Obywatelskiej oraz Komitetu Obrony Demokracji. Jej celem jest zachęcenie obywateli do czuwania nad przestrzeganiem prawa wyborczego poprzez uczestnictwo w komisjach wyborczych jako członkowie komisji, mężowie zaufania lub obserwatorzy wyborów. Aby dołączyć do OKW w prosty i łatwy sposób można dokonać rejestracji poprzez formularz dostępny na stronie internetowej:
www.okw.koalicjaobywatelska.pilnujewyborow.pl

Kamila Łańska
Dyrektor Biura Senatorskiego
Biuro Senatorskie Adama Szejnfelda w Pile

chca_nam_ukrasc

chca_nam_ukrasc_02 chca_nam_ukrasc_03 chca_nam_ukrasc_04 chca_nam_ukrasc_05 chca_nam_ukrasc_06 chca_nam_ukrasc_07 chca_nam_ukrasc_08 chca_nam_ukrasc_09 chca_nam_ukrasc_10 chca_nam_ukrasc_11 chca_nam_ukrasc_12 chca_nam_ukrasc_13 chca_nam_ukrasc_14 chca_nam_ukrasc_15 chca_nam_ukrasc_16 chca_nam_ukrasc_17 chca_nam_ukrasc_18 chca_nam_ukrasc_19 chca_nam_ukrasc_20 chca_nam_ukrasc_21 chca_nam_ukrasc_22 chca_nam_ukrasc_23 chca_nam_ukrasc_24 chca_nam_ukrasc_25 chca_nam_ukrasc_26 chca_nam_ukrasc_27 chca_nam_ukrasc_28 chca_nam_ukrasc_29 chca_nam_ukrasc_30