Chciał zasztyletować ojca. Już siedzi w areszcie!

chcial_zasztyletowac

Policjanci z Komisariatu Policji w Wyrzysku zatrzymali 22-letniego mężczyznę, który usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Mężczyzna zadał kilka ciosów nożem swojemu 46-letniemu ojcu. Poszkodowany z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Sąd Rejonowy w Chodzieży zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo mężczyzna może spędzić za kratami wiele lat.

Do zdarzenia doszło 12 listopada br. Przed południem dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pile otrzymał telefoniczną informację, o tym, że na terenie gminy Wyrzysk, w jednym z domów doszło do awantury między synem i ojcem. Świadek przekazał informację, że starszy z mężczyzn został ugodzony nożem i jest ranny, uciekł do sąsiadów. W związku z tym na miejsce błyskawicznie pojechali policjanci z Komisariatu Policji w Wyrzysku.

Funkcjonariusze przed posesją zatrzymali agresywnego młodego mężczyznę i szybko też udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej 46-letniemu mężczyźnie, który znajdował się w mieszkaniu u sąsiadów i miał poważne obrażenia ciała. Chwilę później na miejscu były już służby ratunkowe. Panowie zostali przewiezieni do szpitala, z tym, że 22-letni sprawca w asyście policjantów.

Na miejscu zdarzenia pracowała Specjalna Grupa Dochodzeniowo – Śledcza oraz kryminalni. Funkcjonariusze ustalili, że między ojcem i synem doszło do awantury. Syn w pewnym momencie rzucił się na ojca, zadając mu kilka ciosów nożem. Kiedy ten wydostał się z rąk oprawcy, uciekł do sąsiadów. Syn był tak zdesperowany, że gonił pokrzywdzonego i następnie wybił kamieniem okno w mieszkaniu u sąsiadów. Policjanci przyjechali w ostatnim momencie…

22-latek po krótkiej wizycie w szpitalu, trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Na wniosek Komisariatu Policji w Wyrzysku i Prokuratury Rejonowej w Chodzieży, Sąd Rejonowy w Chodzieży zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. 22-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Teraz za popełnione przestępstwo mieszkaniec Piły za kratami może spędzić wiele lat.

Podkom. Żaneta Kowalska
KPP w Pile
Fot. współczesna.pl