Chodziescy strażacy na wojewódzkich ćwiczeniach

Chodziescy strażacy uczestniczyli w największych jak dotąd w tym roku ćwiczeniach w Wielkopolsce. Ćwiczenia obyły się 19 marca na terenie bazy paliw w Rejowcu Poznańskim, pod kryptonimem „REJOWIEC 2015”.

Ćwiczenia miały charakter aplikacyjny (przeciwdziałanie poważnym awariom – praca sztabowa) oraz praktyczny: przygotowanie i przeprowadzenie natarcia gaśniczego na jeden ze zbiorników z benzyną. W ćwiczeniach brało udział 27 ciężkich i specjalistycznych pojazdów ratowniczo-gaśniczych, specjalne przyczepy z pompami dużej wydajności, przewoźne działka wodno-pianowe i kontenery pompowe z terenu północnej i centralnej Wielkopolski. W trakcie manewrów przećwiczono m.in. sprawianie kilkukilometrowej magistrali wodnej złożonej z węży strażackich W – 110. Magistrala wodna w przypadku faktycznego pożaru posłużyłaby jako zasilanie wodne dla jednostek straży pożarnych potrzebne do przeprowadzenia skutecznego natarcia ciężką pianą gaśniczą.

W ćwiczeniach uczestniczyli: st. bryg. Jerzy Ranecki – Zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, władze samorządowe, przedstawiciele policji, Zakładowych Straży Pożarnych z innych baz paliw z terenu kraju, kierownictwo oraz pracownicy zakładu, na którym przeprowadzono manewry, funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu, Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu oraz kadra dowódcza i strażacy z kilkunastu komend z terenu Wielkopolski.

Z ramienia chodzieskiej komendy w ćwiczeniach uczestniczyli: st. kpt. Leszek Naranowicz, asp. Dominik Gapiński, st. sekc. Wojciech Dymek, st. str. Wojciech Zych.

Tekst i zdjęcia: st. kpt. Leszek Naranowicz

chodziescy_strazacy_na_wojewodzkich10

chodziescy_strazacy_na_wojewodzkich14 chodziescy_strazacy_na_wojewodzkich11 chodziescy_strazacy_na_wojewodzkich12 chodziescy_strazacy_na_wojewodzkich13

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *