Chodzież. Bezpieczne Ferie

Szereg spotkań zarówno przed rozpoczęciem ferii zimowych, jak i w trakcie ich trwania to tylko część działań chodzieskiej Policji w trosce o wypoczywające dzieci i młodzież.

Kilkadziesiąt spotkań z dziećmi i młodzieżą z efekt pracy profilaktyka społecznego w ramach bezpiecznych ferii zimowych. Policjantka podczas wizyt podejmowała tematykę związaną z bezpieczeństwem na stokach w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. W tym zakresie zachęcała także do wzięcia udziału w konkursie plastyczno – filmowym pt. „Śnieżny Dekalog”.

To także okazja do przekazania treści profilaktycznych związanych z narkotykami, dopalaczami i środkami odurzającymi w ramach kampanii MSWiA pn. „Narkotyki i dopalacze zabijają”, bowiem to właśnie w okresie wolnym od nauki młodzież częściej sięga po tego typu środki.  Aby zminimalizować ryzyko niepożądanych zdarzeń z udziałem młodych osób, nadkom. Elżbieta Żulewska przypominała także o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, w miejscu zamieszkania oraz kwestiach bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni, w której młodzi ludzie spędzają sporo czasu.

Mamy nadzieję, że dzięki udzielonym przez policjantów radom, wskazówkom, przestrogom udało się uniknąć przykrych zdarzeń i tym samym wszystkie dzieci i młodzież z naszego powiatu bezpiecznie wrócą w poniedziałek do szkół.

KPP Chodzież

chodziez_bezpieczne

chodziez_bezpieczne_02 chodziez_bezpieczne_03 chodziez_bezpieczne_04 chodziez_bezpieczne_05 chodziez_bezpieczne_06 chodziez_bezpieczne_07