Chodzież. Ćwiczenia z ratownictwa wodnego

25 sierpnia 2022 roku strażacy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej przeprowadzili ćwiczenia z ratownictwa wodnego realizowane zgodnie z harmonogramem doskonalenia zawodowego.   

Scenariusz ćwiczeń obejmował awarię statku spacerowego Chodzieżanka II oraz panikę wśród pasażerów, którzy wyskakiwali do wody chcąc samodzielnie dopłynąć do brzegu. Strażacy przy współudziale ratowników WOPR  Woj. Wlkp. Oddziału Miejskiego w Chodzieży mieli za zadanie podjąć osoby poszkodowane z wody, ewakuować je na brzeg oraz udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy.  W kolejnej części ćwiczeń strażacy przy użyciu własnej łodzi motorowej odholowali statek spacerowy do macierzystego portu. Należy zaznaczyć że była to akcja pozorowana, a statek spacerowy kursuje po Jeziorze Miejskim regularnie.

To już kolejne ćwiczenia we współpracy z WOPR, które pozwalają na dopracowywanie technik ratowniczych przez obie służby. Zmiana służbowa dziękuję członkom WOPR, Kapitanowi statku oraz kolegom którzy włączyli się w pomoc  podczas realizacji ćwiczeń.

Opracowanie: mł. asp. Maciej Bielecki (KP PSP Chodzież)  
Zdjęcia: Anna Serafin (WOPR Chodzież) oraz Chodzieskie Służby Alarmowo

chodziez_cwiczenia

chodziez_cwiczenia_05 chodziez_cwiczenia chodziez_cwiczenia_02 chodziez_cwiczenia_02 chodziez_cwiczenia_03 chodziez_cwiczenia_04