Chodzież. Drzewo przewróciło się na budynek

29 kwietnia 2021 roku o godzinie 14:29 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży otrzymało informację o powalonym drzewie, które spadło na linię energetyczną uszkadzając  również ogrodzenie oraz dach budynku jednorodzinnego – brak jest osób poszkodowanych.  

Zadysponowano zastępy z OSP KSRG Margonin, Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Chodzieży oraz Pogotowie Energetyczne. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że duże drzewo leży na drodze, korona znajduje się na płocie oraz częściowo na dachu budynku jednorodzinnego. Ponadto przewrócony jest słup energetyczny i iskrzą się przewody elektryczne – nikt nie został ranny.

Działania straży pożarnej w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu i nie dopuszczaniu osób postronnych do miejsca zdarzenia. Przybyłe na miejsce akcji Pogotowie Energetyczne odłączyło prąd w linii. Następnie ratownicy z OSP Margonin przy pomocy mechanicznych pił do drewna usunęli zagrażające części drzewa. Uszkodzeniu uległ dach budynku (zerwane dachówki na powierzchni kilu metrów kwadratowych). Ubytki w dachu zabezpieczono za pomocą plandeki dachowej. Podczas zdarzenia nikt nie przebywał w budynku, a mieszkańcy (2 osoby) najbliższą noc spędzili  u rodziny. O zdarzeniu poinformowano Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

W działaniach trwających dwie godziny brały udział 2 zastępy straży pożarnej (7 strażaków) oraz pogotowie energetyczne.

Opracowanie: mł. bryg. Leszek Naranowicz
Zdjęcia: OSP Margonin

drzewo_przewrocilo1_01

drzewo_przewrocilo1_04 drzewo_przewrocilo1_02 drzewo_przewrocilo1_03