Chodzież. Dzień św. Floriana | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Chodzież. Dzień św. Floriana

  4 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Strażaka, który nazywany jest również Dniem Św. Floriana, patrona strażaków. W tym dniu oddajmy hołd poległym strażakom oraz wyrażamy szacunek za ich trud i narażanie życia.

  Jak co roku w Chodzieży strażacy funkcjonariusze i ochotnicy z całego powiatu chodzieskiego spotykają się na uroczystej mszy świętej w kościele kolegiackim w Chodzieży, któremu patronuje święty Florian. Od 2015 roku Św. Florian jest również patronem miasta Chodzieży.

  W związku z panującą pandemią na terenie kraju uroczysta msza św. odpustowa odbyła się w dniu 2 maja 2021 roku. W uroczystościach uczestniczył m.in. mł. bryg. Adam Grunwald – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży.  Po mszy zostały złożone kwiaty pod tablicą pamiątkową „W Hołdzie Strażakom Ziemi Chodzieskiej”, przez delegacje z terenu powiatu chodzieskiego, w tym z Komendy Powiatowej PSP w Chodzieży.

  Na zakończenie ks. kanonik Ireneusz Szypura – kapelan chodzieskich strażaków, serdecznie podziękował wszystkim uczestnikom mszy św. za udział i zaangażowanie.

  Opracowanie: mł. br yg. Leszek Naranowicz
  Zdjęcia: archiwum KP PSP

  dzien_sw_floriana1_01

  dzien_sw_floriana1_04 dzien_sw_floriana1_02 dzien_sw_floriana1_03