Chodzież. Od kradzieży sklepowej się zaczęło

chodziez_od_kradziezy

W niedzielę, 4 grudnia ochrona jednego z chodzieskich sklepów samoobsługowych zatrzymała na gorącym uczynku kradzieży mężczyznę, którzy usiłował wynieść ze sklepu towar. To tylko początek problemów złodzieja.

W niedzielę przed godziną 18.00 policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży w jednym  z chodzieskich sklepów samoobsługowych. Na miejscu okazało się, że 30-letni mieszkaniec powiatu chodzieskiego przekroczył linię kas, nie regulując należności za artykuły spożywcze i przemysłowe wartości kilkudziesięciu złotych.  Podczas wykonywania czynności służbowych policjanci ujawnili przy nim narkotyki w postaci amfetaminy oraz ekstazy. Przeszukanie pojazdu, którym mężczyzna przyjechał na zakupy, pozwoliło na ujawnienie kilku kolejnych porcji narkotyków. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli kilkanaście gramów substancji zabronionych. Nie jest to jeszcze koniec przewinień mężczyzny. Policyjne bazy danych wykazały, że ma on czynny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Choć badanie trzeźwości dało wynik negatywny, to policjanci nie odpuścili i wykonali jeszcze badanie narkotestem, a to wykazało obecność amfetaminy i ekstazy w organizmie.

30-latek został zatrzymany. Pobrano od niego krew i mocz do badań na obecność substancji zabronionych. Teraz za wszystkie przewinienia odpowie przed sądem. Grozi mu kilka lat więzienia.

KPP Chodzież