Chodzież. Podróżuj bezpiecznie jednośladem

Mamy wymarzoną pogodę, aby wsiąść na motor. Niestety poruszanie się po drogach tymi jednośladami wiąże się ze sporym ryzykiem, a to z uwagi na większe narażenie na utratę życia i zdrowia podczas zdarzeń drogowych. Chodziescy policjanci w ramach akcji „Jednośladem bezpiecznie do celu” przestrzegają, że praw fizyki nie da się oszukać.

 

Piękna pogoda sprawia, że na drogi wyjeżdża coraz więcej motocyklistów. Niestety u niektórych z nich zaobserwować można zwiększoną dawkę energii, której ujścia poszukują w rozwijanej na drodze prędkości. W miniony weekend policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego spotkali się z grupą Moto-Freedom Chodzież oraz Orły z Jedenastki, by porozmawiać o bezpieczeństwie motocyklistów na drogach.

 

Jak podkreślają członkowie obu grup, dobrze byłoby, gdyby motocykliści z Pokolenia Z także uczestniczyli w takich spotkaniach, bowiem czerpanie radości z odkrywania nowych miejsc musi iść w parze z bezpieczeństwem na drodze.

 

Policja przypomina, że od lat głównymi przyczynami wypadków spowodowanych przez motocyklistów są: nadmierna prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie i niezachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami. Pamiętajmy, że życie mamy tylko jedno. Czerpiąc radość z jazdy, nie zapominajmy o bezpieczeństwie swoim i innych uczestników ruchu drogowego.

 

KPP Chodzież