Chodzież. Podróżuj bezpiecznie jednośladem

Temperatura za oknem rośnie, a wraz z nią chęć podróżowania jednośladami. Ich właściciele z utęsknieniem czekali na piękną pogodę, która pozwoli im na dalsze bądź bliższe wycieczki. Dla policjantów to czas nie tylko wzmożonych kontroli, ale przede wszystkim edukacji uczestników dróg, by zminimalizować ryzyko powstawania zdarzeń drogowych z ich udziałem. A wszystko w ramach akcji „Jednośladem bezpiecznie do celu”.

 

Wiosna jest piękną porą roku, a do tego po długiej zimie na pewno bardzo wyczekiwaną. Na naszych drogach pojawia się coraz więcej rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów. Ta pora roku wyzwala u wielu  kierowców dodatkową dawkę energii. Niestety, wielu z nich szuka jej  ujścia  w rozwijanej na drodze prędkości.

 

Policjanci podczas kontroli drogowych apelują o rozwagę i rozsądek na drodze, bowiem jak wskazują statystki, choć zdarzeń takich nie jest zbyt wiele, to niosą one niemal zawsze poważne skutki.  Mundurowi przypominają o korzystaniu z elementów odblaskowych, które sprawiają, że użytkownicy jednośladów są bardziej widoczni na drodze. Przy okazji kontroli policjanci „drogówki” wręczają także kamizelki odblaskowe ufundowane przez WORD w Pile, który od lat wspiera chodzieską Policję w działaniach profilaktycznych na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

Kształtowanie właściwych postaw na drodze rozpoczynamy już od edukacji najmłodszych, stąd też wizyta policjantów w przedszkolu.

 

Działania profilaktyczne na drodze to także wyśmienita okazja do rozmów o służbie. Młodzi ludzie pytają o  zasady naboru do Policji czy wysokość uposażenia.

 

KPP Chodzież