Chodzież. Policjanci podsumowali debatę ewaluacyjną z seniorami

27 września w Centrum Aktywności Seniora WIGOR odbyła się debata ewaluacyjna z cyklu „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – Możesz mieć na nie wpływ”. Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo seniorów w ruchu drogowym.

 

Spotkanie otworzył Komendant Powiatowy Policji w Chodzieży insp. Przemysław Kozioł, który przywitał wszystkich gości. Podkreślił, że inicjatywa debat społecznych została stworzona po to, by poznać oczekiwania mieszkańców, wysłuchać ich spostrzeżeń, wniosków oraz przekazać informacje na temat istniejących zagrożeń.

 

St.asp. Beata Luberska – Kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego chodzieskiej Policji omówiła bezpieczeństwo w ruchu drogowym na terenie powiatu, w tym także newralgiczne skrzyżowania, przejścia dla pieszych, drogi dla pieszych i rowerzystów zarówno z punktu widzenia pieszego, ale i kierowcy. Następnie głos zabrał starszy specjalista Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Pile pan Ireneusz Michniak, który przybliżył seniorom tematykę związaną z hierarchią ważności na drodze, kwestiami dotyczącymi przechodzenia przez jezdnię, wyprzedzania innych pojazdów oraz aktualne przepisy ruchu drogowego. Na debatę zabrał także „magiczne tuby”, dzięki którym seniorzy mogli zobaczyć, jak ważne jest korzystanie z elementów odblaskowych.

 

W związku z tym, że debata ta miała charakter ewaluacyjny, policjanci odczytali zgłoszone w ubiegłym roku postulaty w zakresie bezpieczeństwa i sposoby ich realizacji. Z uwagi na fakt, iż ideą debat jest wymiana informacji, zatem po wystąpieniach prelegentów nadszedł czas na pytania ze strony seniorów, a tych nie brakowało. Spotkanie zakończyło się wypełnieniem anonimowych ankiet, stanowiących dla organizatorów kompendium wiedzy w zakresie oceny przygotowania tegoż spotkania oraz uwzględnienia podczas organizowania debat w przyszłości. Dla uczestników przygotowano także stoisko profilaktyczne z ulotkami, broszurami dotyczącymi różnych obszarów bezpieczeństwa seniorów, a także z elementami odblaskowymi.

 

KPP Chodzież

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *