Chodzież. Policjanci podsumowali miniony rok

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży podsumowali rok 2023. W zakresie przestępstw kryminalnych, mających podstawowe znaczenie dla poczucia bezpieczeństwa mieszkańców, odnotowano o 124 przestępstwa mniej aniżeli rok wcześniej. Spadki odnotowano także w zakresie liczby wypadków drogowych czy kolizji.

 

W poniedziałek 5 lutego  w siedzibie chodzieskiej Policji odbyła się odprawa podsumowująca służbę w 2023 roku. W odprawie uczestniczyli: Starosta Powiatu Chodzieskiego Pan Mirosław Juraszek, Wicestarosta Pan Mariusz Witczuk, a także przedstawiciele samorządów oraz instytucji współpracujących z Komendą Powiatową Policji w Chodzieży.

 

Jak co roku, głównym punktem spotkania była przedstawiona  „Ocena stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie powiatu chodzieskiego w 2023 roku”. Zanim jednak szefowie chodzieskich policjantów zaprezentowali wyniki pracy całej jednostki, odczytano pismo Zastępcy Przewodniczącego Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu „Policyjni Krewniacy” Pana Macieja Bednika i wręczono st.sierż. Jakubowi Cebulskiemu Brązową Odznakę Zasłużony Honorowy Dawca Krwi, nadaną przez Polski Czerwony Krzyż za długoletnie oddawanie najcenniejszego daru, jakim jest ludzka krew.

 

Wracając do osiągniętych przez jednostkę wyników, warto podkreślić, że policjanci tutejszej jednostki w zakresie przestępstw kryminalnych, mających podstawowe znaczenie dla poczucia bezpieczeństwa mieszkańców, odnotowali o 124 przestępstwa mniej aniżeli rok wcześniej. W ubiegłym roku doszło do 17 wypadków, w których zginęły 2 osoby, a 19 zostało rannych. Spadek odnotowano także w liczbie kolizji. W 2023 roku doszło do 271 kolizji, gdzie rok wcześniej było ich 282. Niestety chodzieska Policja odnotowała wzrost interwencji zarówno publicznych, jak i domowych.

 

Zarówno Starosta Powiatu, jak i przedstawiciele samorządów, pracę chodzieskich policjantów ocenili pozytywnie, dziękując im zarazem za swoje zaangażowanie.

 

Rozpoczęliśmy 2024 rok. Kolejny rok, w którym braki kadrowe sprawią, że nie będzie on należał do najłatwiejszych. Tej luki nie da się po prostu zapełnić w krótkim czasie i w związku z tym obciążenie dla pozostających w służbie funkcjonariuszy będzie duże. Naszą rolą, ale też odpowiedzialnością, jest zapewnić wszystkim mieszkańcom naszego powiatu bezpieczeństwo. Będzie to wymagało jeszcze większego wysiłku, ale będziemy robić wszystko, by tak się stało.

 

KPP Chodzież

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *