Chodzież. Powiatowe Prezentacje Edukacyjne

W piątek, 24 marca, odbyły się Powiatowe Prezentacje Edukacyjne. Uczestniczący w nich ósmoklasiści mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół ponadpodstawowych, znajdujących się  na terenie powiatu chodzieskiego. Był to idealny moment na oswojenie z decyzją o nadchodzącej zmianie.

Ok. 700 uczniów z 15 szkół podstawowych odwiedziło: I Liceum Ogólnokształcące im. św. Barbary w Chodzieży, Zespół Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Chodzieży, Centrum Kształcenia Zawodowego, Zespół Szkół im. Józefa Wybickiego w Ratajach, a także Zespół Prywatnych Szkół w Chodzieży.

Uczestnicząca w prezentacjach młodzież, podzielona została na pięć grup, w których zgodnie z harmonogramem odwiedzała szkoły średnie. Prezentacje, jak co roku, dały możliwość zwiedzenia wnętrza szkół oraz poznania panującej w nich atmosfery, tworzonej zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli.

Ten jeden wybór często ma wpływ na dalsze życie zawodowe młodych ludzi, dlatego tak ważne jest, żeby był zgodny z ich zainteresowaniami, ambicjami i marzeniami. Szkoły ponadpodstawowe dają ósmoklasistom możliwość podjęcia kształcenia: licealnego, technicznego oraz branżowego. Oferty przedstawiają różnorodność tematycznych klas i interesujących, zawodowych przedmiotów, dlatego wierzymy, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Starostwo Powiatowe w Chodzieży

chodziez_powiatowe

chodziez_powiatowe_02 chodziez_powiatowe_03 chodziez_powiatowe_04 chodziez_powiatowe_05 chodziez_powiatowe_06