Chodzież. Wypoczynek musi być bezpieczny

22 czerwca w Komendzie Powiatowej Policji w Chodzieży odbyło się spotkanie podmiotów współuczestniczących w realizacji działań prewencyjnych związanych z zabezpieczeniem sezonu letniego. Policja realizuje w tym względzie zadania w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele: Państwowej Straży Pożarnej, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Państwowej Straży Łowieckiej, Polskiego Związku Wędkarskiego i Straży Rybackiej, Straży Leśnej, Nadleśnictwa Podanin i Nadleśnictwa Sarbia oraz Oddziału Miejskiego WOPR w Chodzieży.

Podczas narady ustalono wspólne kierunki działań w czasie sezonu letniego. Zaplanowano szereg łączonych służb, kontroli i czynności prewencyjnych. Miedzy innymi zostaną skontrolowane kąpieliska i miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży. Narada pozwoliła na wypracowanie szczegółów dotyczących współdziałania z Policją w zakresie zabezpieczenia sezonu letniego.

Na podkreślenie zasługuje fakt, że tego typu działania realizowane są wspólnie od 2004 roku, a ich znaczącym efektem jest spadek wszelkiego rodzaju niebezpiecznych zdarzeń z udziałem najmłodszych.

Życzymy sobie, aby i ten sezon nad wodą okazał się być bezpiecznym.

KPP Chodzież

chodziez_wypoczynek

chodziez_wypoczynek_02 chodziez_wypoczynek_03 chodziez_wypoczynek_04