Chodzież. Zdecydowanie za szybko

Policjanci ruchu drogowego chodzieskiej Policji zatrzymali prawo jazdy kierowcy, który dopuścił się rażącego przekroczenia prędkości w obszarze zabudowanym.

 

W piątek policjanci ruchu drogowego w Chodzieży przy ul. Słonecznej zatrzymali 20-letniego kierowcę daewoo, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 57 km/h. Mężczyzna jechał z prędkością 87 km/h, w miejscu gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 30 km/h. Za popełnione wykroczenie młody kierowca ukarany został mandatem karnym w wysokości 1500 złotych. Na jego konto wpłynęło też 13 punktów karnych. Na trzy miesiące pożegnał się z uprawnieniami do kierowania.

 

Przy okazji przypominamy, że zmienione przepisy wprowadziły także recydywę na drodze, w myśl której sprawcy najpoważniejszych wykroczeń muszą się liczyć ze znacznie wyższą karą. Jeśli kierowca ten dopuści się w ciągu najbliższych 2 lat złamania przepisów z tej samej grupy, zapłaci dwukrotnie wyższy mandat.

 

Policja przypomina, że przepisy ruchu drogowego, w tym stosowne ograniczenia prędkości w poszczególnych miejscach służą temu, by było bezpiecznie. Kierowcom przypominamy, że w życiu mamy coś więcej do zrobienia, aniżeli zwiększyć jego tempo. Każdy z nas ma wpływ na bezpieczeństwo na drodze, tym samym na to, czy przepisy te nas dotkną, czy też nie. Zatem apelujemy o rozsądek na drodze. Szanujmy swoje pieniądze.

 

KPP Chodzież