Chodzież. Zderzenie „osobówki z trójkołowcem”

Na godzinę przed wypadkiem z udziałem trójkołowca doszło do innego wypadku drogowego w Budzyniu, na drodze powiatowej z Budzynia na Prosnę, gdzie samochód osobowy zjechał do przydrożnego rowu. Działania przybyłej straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu wsparcia psychicznego kierującej kobiecie w ciąży oraz rocznemu dziecku. Przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego (ZRM) zakwalifikował matkę oraz córkę do obserwacji w szpitalu.

3 grudnia 2020 roku kilka minut przed godziną dwudziestą doszło do wypadku samochodu osobowego z trójkołowcem na drodze krajowej nr 11 na wysokości miejscowości Podstolice.

Zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Chodzieży, z OSP KSRG Budzyń, Policję oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu straży pożarnej stwierdzono, że prowadzona jest resuscytacja krążeniowo – oddechowa (RKO) osobie poszkodowanej, leżącej na jezdni przez Zespół Ratownictwa Medycznego (wracający ze zdarzenia w Budzyniu). Trójkołowiec wbity jest w przód pojazdu osobowego – podróżujące w samochodzie osobowym dwie osoby znajdują się na zewnątrz bez obrażeń, DK-11 jest całkowicie zablokowana.

Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały w pierwszej kolejności na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, pomoc ZRM w prowadzeniu RKO oraz rozstawienie parawanu celem osłonięcia miejsca zdarzenia. Poszkodowany w ciężkim stanie został przetransportowany przez ambulans do szpitala. Uszkodzone pojazdy zostały zabrane przez pomoc drogową. W trakcie działań droga była całkowicie zablokowana.

Działania straży pożarnej na miejscu akcji trwały dwie i pół godziny i brały w nich udział 4 zastępy straży pożarnej (14 strażaków), Policja oraz Państwowe Ratownictwo Medyczne.

Opracowanie i zdjęcia: mł. bryg. Leszek Naranowicz

All-focus

All-focus