Chodzież. Zimowe wejście na Gontyniec

Zaloguj się do lasu – zimowe wejście na Gontyniec”. Pod taką nazwą Starostwo Chodzieskie zorganizowało w dniach 14-15 stycznia 2021 roku mini grę miejską dla uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu chodzieskiego. Przy zachowaniu reżimu sanitarnego, w związku z trwającym stanem epidemii, uczestnicy mogli chociaż przez chwilę poczuć, że trwają zimowe ferie.

Pomimo, że od 4 stycznia uczniowie szkół mieli ferie zimowe, to w związku z trwającym stanem epidemii na terenie kraju, spędzanie wolnego czasu na różnego rodzaju zorganizowanych formach wypoczynku było bardzo ograniczone. Mimo wszystko, aby umilić ten czas najmłodszym mieszkańcom naszego powiatu Starostwo Powiatowe w Chodzieży zorganizowało mini grę miejską pn. „Zaloguj się do lasu – zimowe wejście na Gontyniec”. Przez dwa dni uczniowie szkół podstawowych mieli możliwość aktywnie spędzić czas na świetnej zabawie, odkrywając tajemnice i spoglądając zza kulis na pracę Chodzieskiego Domu Kultury. Na uczestników czekało wiele zagadek i szyfrów do rozwiązania, co gwarantowało znakomitą zabawę. Dodatkowo organizatorzy przygotowali wiele nagród w konkursie wiedzy przyrodniczej i archeologicznej.

Nie zabrakło również rozmów o bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku. Specjalista ds. Profilaktyki KPP w Chodzieży nadkom. Elżbieta Żulewska opowiedziała uczestnikom gry miejskiej o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa podczas zimowych ferii. Ponadto zachęcała do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym pn. „Śnieżny Dekalog” w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej Komendy Głównej Policji, jak również promowała zasady bezpiecznego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu oraz podczas uprawiania sportów zimowych i rekreacji. To wszystko w ramach akcji pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

KPP w Chodzieży

zimowe_wejscie1_01

zimowe_wejscie1_07 zimowe_wejscie1_02 zimowe_wejscie1_03 zimowe_wejscie1_04 zimowe_wejscie1_05 zimowe_wejscie1_06