Choinka od leśników w czasie pandemii

choinka_od_lesnikow

Pilscy leśnicy podarują ponad 700 choinek, między innymi szpitalom, sanepidom, ośrodkom pomocy społecznej, placówkom edukacyjnym oraz innym instytucjom walczącym z pandemią koronawirusa.

W pandemicznej rzeczywistości wszystko wydaje się szare i smutne, dlatego tak ważny dla naszego samopoczucia jest powiew świątecznego klimatu. Niestety nie każdy może go poczuć, szczególnie gdy zmaga się z chorobą, która zaskoczyła cały świat. Walcząc o zdrowie lub pomagając innym w tym trudnym czasie, spędzanym z dala od bliskich warto przypominać, że zbliżają się Święta Bożego Narodzenia.

Pilscy leśnicy przekażą bożonarodzeniowe drzewka m.in. do domów pomocy społecznej, żłobków, przedszkoli, szkół oraz wielu innych instytucji usytuowanych na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile. Leśnicy liczą na to, że drzewka, które prosto z lasu trafią do szpitali w Pile, Czarnkowie, Wągrowcu, Złotowie, Chodzieży, Trzciance i Wyrzysku, przychodni, Towarzystwa Pomocy Chorym w Pile, a także ośrodków rehabilitacji, podniosą przebywające tam osoby na duchu i pomogą przeżyć ten trudny czas w przyjaznej, świątecznej atmosferze.

Choinki z lasu zostaną przekazane także do sześciu Powiatowych Stacji Sanitarno – Epidemiologicznych zlokalizowanych m.in. w Pile, Wałczu, Złotowie oraz laboratorium diagnostycznego w Krzyżu Wielkopolskim, których pracownicy podczas pandemii dbają o nasze bezpieczeństwo sanitarne i dostarczają wiedzy o przebiegu pandemii.

Leśnicy pamiętają, by dostarczyć bożonarodzeniowe drzewka do goszczących pensjonariuszy Domów Seniora w Złotowie, Kaliszu Pomorskim i Chodzieży oraz warsztatów terapii zajęciowej m.in. w Łobżenicy, Morzewie i Wągrowcu, Hospicjum w Złotowie, a także do świetlicy w Kaliszu Pomorskim, miejskich i gminnych ośrodków pomocy społecznej.
Tradycyjnie choinki będą przekazane także do urzędów miast i gmin, starostw, parafii oraz sołectw, np. Podstolic, Gębic i Wyszyn, Sądu oraz Cechu Rzemiosł Różnych w Złotowie, a także instytucji, z którymi leśnicy współpracują, m.in. Powiatowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Poznaniu oddział w Chodzieży, domów kultury, bibliotek oraz Regionalnego Centrum Kultury w Pile i wielu innych.

W świątecznym czasie pilscy leśnicy nie zapomną również o tych, którzy dzień i noc czuwają nad naszym bezpieczeństwem, tj. o policjantach i strażakach Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych.

Dzięki leśnikom nastroju jakie tworzy świąteczne drzewko nie zabraknie młodzieży przebywającej w ośrodkach wychowawczych, m. in. w Pile, Jastrowiu, Antoniewie czy osobom osadzonym w zakładzie karnym w Złotowie.

Pilscy leśnicy przekazując drzewka bożonarodzeniowe dzielą się lasem z nadzieją, że zielone drzewka ukoją stres, a osoby zmagające się z koronawirusem będą już niedługo mogły osobiście odwiedzić las.

Dominika Nadolna RDLP w Pile
Zdjęcie: Katarzyna Poziomska, N. Lipka