Choinka prosto z lasu

choinka_prosto_z_lasu
Pilscy leśnicy zapraszają po naturalne, pachnące lasem choinki, które do każdego domu wprowadzą świąteczny klimat.

Największy wybór gatunków wśród drzewek bożonarodzeniowych oferuje Nadleśnictwo Jastrowie. Choinki cięte lub w doniczkach można kupić przy siedzibie nadleśnictwa oraz na Szkółce Hajda. Jastrowscy leśnicy proponują do wyboru jodłę kaukaską, świerk pospolity, świerk srebrny, świerk serbski oraz sosnę pospolitą zgodnie z cennikiem nadleśnictwa Na szkółkę leśną zapraszają także leśnicy z Nadleśnictwa Lipka. W ofercie nadleśnictwa znajduje się świerk pospolity od 10 zł do 60 zł w zależności od wysokości (od 0,3 m do 3,6 m).

Warto także odwiedzić Nadleśnictwo Kalisz Pomorski, gdzie w dniach 16-18 i 21-23 grudnia będzie można nabyć świerki pospolite w cenie – 20 zł za drzewko wysokości 1-1,5 m i 30 zł o wysokości 1,6 – 2,5 m.

Nadleśnictwo Mirosławiec również zaprasza w pobliże swojej siedziby, gdzie oferuje świerka pospolitego w cenie 24,60 zł za choinkę do 1,5 m oraz 36,90 zł powyżej 1,5 m.

Po choinkę można się także wybrać do Nadleśnictwa Zdrojowa Góra, które 17.12.2020 r będzie prowadzić sprzedaż drzewek bożonarodzeniowych przy siedzibie nadleśnictwa. Do wyboru leśnicy przeznaczyli jodłę jednobarwną i świerka pospolitego. Ceny kształtują się od 16 zł za drzewko wysokości poniżej 1,0 m do 150 zł za drzewo o wysokości do 15 metrów.

Leśnicy z Nadleśnictw Krucz, Kaczory oraz Płytnica (Leśnictwo Maliny) zapraszają do leśnictw, by wybrać swoje bożonarodzeniowe drzewko bezpośrednio u leśniczego.

W czasie pandemii za choinkę można zapłacić kartą, przelewem lub gotówką na konto w banku.

Leśnicy polecają naturalne drzewka na choinki ponieważ swoim zapachem i indywidualnym pokrojem tworzą cudowną, świąteczną atmosferę. Podpowiadają też, by dbać o drzewko i regularnie je podlewać, a także stawiać z daleka od źródła ciepła w domu. Po Świętach można zrobić z niej małe arcydzieło w postaci stroika a pozostałe drewno (pień) przeznaczyć na ognisko lub oddać jako odpad, który ulega rozkładowi. Przypominamy, że sztuczne choinki powstają przy zużyciu ropy, prądu i wody oraz rozkładają się o wiele wolniej niż te naturalne – nawet ponad 500 lat.

Dominika Nadolna RDLP w Pile