Choinka w prezencie od leśników

Ponad 20-metrowa choinka z Nadleśnictwa Zdrojowa Góra stanęła w centrum Piły na placu Staszica. Przy pięknie przystrojonym drzewku dzieci wypatrywać będą Mikołaja, a później dorośli przywitają Nowy Rok.

– Świerk, który sprezentowaliśmy miastu rósł w lesie na terenie Leśnictwa Płociczno – mówi Adam Standio nadleśniczy Nadleśnictwa Zdrojowa Góra. – Spośród wielu tam rosnących drzew wybraliśmy najbardziej okazałe, z symetrycznie rozłożonymi gałęziami. Zostało ono wycięte w ramach prac pielęgnacyjnych.

Transport choinki okazał się przedsięwzięciem dość skomplikowanym logistycznie. Świerk po ścięciu został podniesiony na wysokość kilku metrów, u góry kilka razy obrócony, a następnie położony na samochód. Sam załadunek trwał pół godziny a uczestniczący w nim leśnicy oraz pracownicy Zakładu Usług Leśnych Dariusza Kowalskiego musieli bardzo uważać, aby nie połamać gałęzi na drzewie. Choinka została później przewieziona do Piły, po drodze wywołując sensację i życzliwe uśmiechy kierowców samochodów, którzy niejednokrotnie zmuszeni byli do zjechania pojazdami na pobocze wąskiej drogi, aby ustąpić miejsca ciężarówce wiozącej świąteczny ładunek. Ozdobiony i rozświetlony świerk stanął na placu Staszica i wzbudzał zachwyt dzieci, które przyszły na spotkanie z Mikołajem do Regionalnego Centrum Kultury.

Nie jest to jedyne świąteczne drzewko, jakie Piła otrzyma od leśników. Nadleśnictwo Zdrojowa Góra przekaże także 30 świerków, które zostaną ozdobione przez dzieci z pilskich szkół uczestniczące w konkursie na najładniej przystrojoną choinkę podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego.

(SE)
Foto: Adam Standio

choinka_w_prezencie10

choinka_w_prezencie14 choinka_w_prezencie11 choinka_w_prezencie12 choinka_w_prezencie13

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *