Chóralna uczta w pilskiej PWSZ

Pod patronatem medialnym Tętna Regionu

Za nami szóste już święto muzyczne z cyklu Chorale Festum Pilae. W tym roku to wyjątkowo uroczyste przedsięwzięcie chóralne odbyło się pod nazwą IMPRESJE. W całości poświęcone było swoistemu podsumowaniu repertuarowemu i wokalnemu Chóru Akademickiego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Staszica w Pile.

IMPRESJE przyjęte zostały, przez licznie zgromadzoną publiczność, owacjami na stojąco. Gorące brawa należą się wszystkim uczestnikom tego niezwykłego wydarzenia artystycznego. Chór Akademicki PWSZ w Pile pod dyrekcją Karola Urbanka, zaprezentował bogaty repertuar – od epoki renesansu do muzyki współczesnej. Wysoki poziom wykonawstwa chóru zasługuje na ogromne uznanie. Pokłon należy się również uczniom i nauczycielom Zespołu Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Pile. Publiczność miała okazję podziwiać ich umiejętności artystyczne w zaprezentowanych przez nich utworach instrumentalnych, m.in. na fortepianie. skrzypcach, flecie . Uwieńczeniem VI Chorale Festum Pilae IMPRESJE było wykonanie Mszy Koronacyjnej (KV 317) W.A. Mozarta z udziałem Chóru PWSZ w Pile, Orkiestry Szkolnej Zespołu Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Pile w Pile pod dyrekcją Urszuli Skrzypczak-Klimczak oraz solistów.

Patronami koncertu byli: Biskup Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej Edward Dajczak, Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. St. Staszica w Pile prof. nzw. dr hab. Donat Mierzejewski, Prezydent Miasta Piły oraz Starosta Pilski.

Warto było poddać się tylu niezapomnianym i pełnych wzruszeń wrażeniom artystycznym. Tu, szczególne podziękowania należą się Rektorowi PWSZ im, St. Staszica w Pile za umożliwienie zorganizowania tego przedsięwzięcia, jak i wszystkim tym, którzy przyczynili się do jego finalnego kształtu.

Biuro Informacji i Promocji
Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. S. Staszica
fot. Przemysław Połczyński

choralna_uczta00

choralna_uczta06 choralna_uczta01 choralna_uczta02 choralna_uczta03 choralna_uczta04 choralna_uczta05