Chrzest Polski w DPS Piła

Z okazji obchodów jubileuszu 1050. rocznicy chrztu Polski pracownicy Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Pile, przygotowali dla mieszkańców i zaproszonych gości, inscenizację tego wydarzenia. Zaprezentowano w niej sceny z życia Polan, a także okoliczności przyjęcia chrztu przez Mieszka I.

Inscenizacja zaprezentowana 14 kwietnia br. była zwieńczeniem akcji, która miała miejsce w Domu Pomocy Społecznej w Pile, na przełomie lutego i marca, kiedy to dyrektor Bogusław Mikita, pracownicy i zaproszeni goście odczytywali fragmenty powieści historycznej Józefa Ignacego Kraszewskiego pt. „Lubonie”. Powieść wybrano nieprzypadkowo, ponieważ opowiada ona o początkach istnienia państwa polskiego i jego chrystianizacji. Wszyscy lektorzy (wśród których był m.in. starosta pilski Eligiusz Komarowski), otrzymali specjalne podziękowania z rąk przewodniczącej samorządu mieszkańców Bożeny Świniarskiej i wicestarosty Stefana Piechockiego.

Zarówno mieszkańcy jak i zaproszeni goście z wielkim entuzjazmem oglądali zaprezentowany spektakl, włączając się do wspólnego śpiewu. Wszyscy byli pod wrażeniem przygotowanej przez pracowników scenografii, a także gry aktorskiej, nie tylko pracowników, ale również występujących w inscenizacji dzieci, Amelki i Jakuba.

Agnieszka Matusiak
Starostwo Powiatowe w Pile

chrzest_polski_w_dps00

chrzest_polski_w_dps03 chrzest_polski_w_dps01 chrzest_polski_w_dps02

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *