Co dalej z S10 i S11?

Co z infrastrukturą transportową Północnej Wielkopolski: drogi S10, S11, linia kolejowa Piła – Poznań? Jak dowiadujemy się, inwestycje te są zagrożone. Mimo napływających złych wiadomości parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej – poseł Maria Małgorzata Janyska i senator Mieczysław Augustyn się nie poddają i chętnie służą swoją pomocą np.  w pracach Parlamentarnego Zespołu do spraw budowy dróg ekspresowych S 6 i S 11, którego przewodniczącym jest Marcin Porzucek z PiS. Jeśli to nie przyniesie efektów to być może będą protesty na ulicach.

– Północno-Zachodnia Polska jest to wielka ogromna plama na mapie dróg. Walka o te drogi toczy się od wielu lat. Były zapewnienia, że pieniądze na te inwestycje się znajdą. Tymczasem wiemy, że zapadły inne decyzje, a ponadto mamy obawy czy ten plan dróg krajowych będzie na naszym terenie realizowany. Pan Porzucek obiecywał zaangażowanie na niwie parlamentarnej, my jednak tego nie widzimy. Natomiast samorządowcy popierają nasze obawy. Niedawno odbyło się posiedzenie Stowarzyszenia Gmin, Powiatów i Województw DROGA S11, które wystosowało apel do Ministerstwa, żeby wreszcie się określiło w tym temacie. Podstawowy zarzut do nas na pewno jest taki, że nie zapewniliśmy w pełni dofinansowania tej inwestycji. Musimy zadbać o te drogi, które są ważne dla rozwoju miast – mówi senator PO, Mieczysław Augustyn.

Kolejne walne zabranie Stowarzyszenia Gmin, Powiatów i Województw DROGA S11 odbędzie się w Pile 17 maja.  To nie jedyne działanie PO w tym kierunku.

– Zwrócimy się do przewodniczącego zespołu Parlamentarnego do spraw budowy dróg ekspresowych S6 i S11 i weźmiemy w nim udział, jeśli pan Porzucek zechce je zwołać, ponieważ chcemy wesprzeć te działania. Może panu posłowi nie wypada naciskać na rząd w tej sprawie. Chcemy pomóc – dodaje Maria Małgorzata Janyska, poseł na Sejm z PO.

Przypomnijmy, że Stowarzyszenie Gmin, Powiatów i Województw „Droga S11” powstało w lipcu 2006 r. w Koszalinie, podczas konferencji pn. „S11 – droga nad morze”. Celem Stowarzyszenia jest doprowadzenie do powstania drogi ekspresowej o łącznej długości ok. 550 km, przebiegającej przez województwo zachodniopomorskie, wielkopolskie, opolskie oraz śląskie.

(SE)

co_dalej_z_s1000

co_dalej_z_s1004 co_dalej_z_s1001 co_dalej_z_s1002 co_dalej_z_s1003