Co Pilanie sądzą o pomyśle na strefę kulturalnego spożycia alkoholu?

co_pilanie_sadza

Znam zarówno tych popierających mój pomysł, jak i tych przeciwnych, mających na ogół słuszne wątpliwości. Grzechem byłoby według mnie uwzględnienie jedynie pozytywów, kosztem krytycznych uwag. Dzięki nim możemy uniknąć wielu błędów już podczas planowania takiej strefy w Pile, pozwalającej na swobodne i co istotne kulturalne spożycie alkoholu w plenerze bez ryzyka otrzymania mandatu.

Uznałam, że nie wystarczy jedynie patrzeć bezkrytycznie na przykład Poznania, gdzie z sukcesem działa już taka strefa nad Wartą. Dlatego też stworzyłam „facebookową” ankietę,
w której każdy będzie mógł swobodnie wyrazić swoją opinię.

Dziękuję zarówno za poparcie pomysłu utworzenia takiej strefy w Parku na Wyspie, jak i przeciwne głosy. Bardzo cenię sobie także Państwa komentarze, gdzie pojawiły się propozycje innych miejsc na taką strefę. Wśród pomysłów pojawiły się np. okolice pilskiego lotniska, bunkier na Jelonkach.

Gorąco zachęcam wszystkich tych, którzy nie wypowiedzieli się jeszcze na ten temat. Wasze głosy, komentarze, propozycje z pewnością pomogą w stworzeniu takiej atrakcyjnej strefy. Głosować można do piątku, 12 października 2018 r.

Link do ankiety: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2106182399633457&id=1441798466071857#_=_

Anna Stęrzewska
Fot. poznan.wyborcza.pl