Co słychać u strzelców sportowych z Piły?

Reprezentanci_Pily_w_Finalach

Zgodnie z kalendarzem centralnym imprez strzeleckich w ostatni weekend września Polski Związek Strzelectwa Sportowego przeprowadził we Wrocławiu Finał Mistrzostw Polski Seniorów oraz Finał Mistrzostw Polski Młodzików do lat 15 w konkurencjach do rzutków natomiast w Ustce strzelania kulowe i pneumatyczne.

Jak już informowaliśmy prawo startu – normy kwalifikujące do finałów spełnili: w Mistrzostwach Polski seniorów do rzutków w konkurencji „D-trap” – Kamil Suchomski, a Mistrzostwach Młodzików we wszystkich konkurencjach – bracia Dominik i Bartłomiej Skowyra oraz w konkurencji  kulowej i pneumatycznej Mistrzostw Młodzików – Mikołaj Łapaczyński.

Zawodników ocenił prezes klubu, jednocześnie trener konkurencji kulowych Kazimierz Sadowski: Uważam, że  nasi zawodnicy spełnili realne oczekiwania zajmując miejsca wynikające z ich predyspozycji indywidualnych w danym dniu poniżej pozycje naszych strzelców.

– Kamil Suchomski zajął miejsce 10 w „D-trap 150 ”. Wynik bardzo dobry tylko w 1 serii, ogólnie mógł mieć wyższą pozycję, zapewne jest już przemęczony startami i zdobytym tytułem „Rekordzisty Polski”. I miejsce – złoty medal zdobył Wojtasiewicz Jaromir z WKS „Grunwald” Poznań.

– Dominik i Bartłomiej Skowyra w konkurencji „d – trap 60 ” miejsca 5 i 6, konkurencję wygrał Jakub Błażutycz z KS „Bock” Rawicz, nasi zawodnicy strzelają z użyczonej broni.

– Bartłomiej Skowyra w konkurencji „Skeet 60 ”  II miejsce (srebrny medal Mistrzostw Polski Młodzików). Konkurencję wygrał Krzysztof Buniowski z KS „Bock” Rawicz.

– Dominik Skowyra w konkurencji „Trap 60 ” zajął 5 miejsce. Konkurencję wygrał Jakub Błażutycz z KS „Bock” Rawicz.

– Mikołaj Łapaczyński w konkurencji „Pistolet pneumatyczny 10 m” zajmuje 19 miejsce, poniżej swych możliwości, wiosną na tej samej strzelnicy miał wynik o 18 punktów wyższy. Konkurencję wygrał Tomasz Piwowarski z KS Koluszki.

– Mikołaj Łapaczyński w konkurencji „Pistolet sportowy 25 m” część szybką zajmuje pozycję 20, co przy 2 zacięciach broni nie odzwierciedla jego możliwości. Konkurencję wygrał Marek Ujazdowski z PKS „Gwardia” Zielona Góra.

– Mikołaj Łapaczyński w konkurencji „Pistolet sportowy 25 m” część dokładna zajął V miejsce z 4 wynikiem, w eliminacjach prowadził. Konkurencje wygrał Borys Ilukonowicz KS „Gwardia” Sosnowiec.

Podsumowując starty w tych Mistrzostwach Polski, poniżej swych możliwości wypadli Kamil w „D-trapie” i Mikołaj w „Ppn-30 10m”, do medalistów w klubie dołączył najmłodszy z zawodników Bartek Skowyra wnosząc srebrny medal.

Przed zawodnikami naszego klubu pozostały jeszcze starty w centralnych zawodach, które odbędą się w dniach 10-11.10.2015 Finał Pucharu Polski w Bydgoszczy, konkurencje do rzutków. Normę uzyskał Kamil Suchomski.

Natomiast w dniach 10 -11.10. w Pile planowany jest Finał Mistrzostw Polski w strzelaniu do „Ruchomej Tarczy 10 m”. Prawo startu uzyskało 6 naszych zawodniczek oraz 5 zawodników.

Dla Amatorów – Sympatyków strzelań rekreacyjnych zaplanowano na niedzielę 11 października 2015 roku w godz. 10.00-14.00 otwarte zawody strzeleckie „XI Pilski Puchar Jesieni” w konkurencjach kulowych: pistolet karabin – mały i duży kaliber oraz do rzutków.

ZAPRASZAMY.

Kazimierz Sadowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *