Co uczniowie wiedzą o sporcie?

Okazało się, że dużo. 22 marca w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Pile  odbył się coroczny Powiatowy Konkurs Wiedzy o Sporcie. W ósmej edycji tego konkursu udział wzięło dwanaście dwu osobowych reprezentacji szkół ponadgimnazjalnych powiatu pilskiego. Po zaciętej rywalizacji z dorobkiem 90 punktów mistrzami zostali: Marcin Gil i Jakub Lewandowski, którzy reprezentowali Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Pile (Mechanik).

Konkurs miał na celu wzbudzić zainteresowanie młodzieży problematyką sportową, inspirowanie uczniów do popularyzacji sportowego stylu życia, propagowanie idei olimpijskiej, oraz możliwość sprawdzenia swoich wiadomości sportowych.

– Przyznam się, że zawsze z wielką frajdą radością i uznaniem słucham opinii spikerów telewizyjnych, którzy potrafią w swojej dziedzinie sportowej mówić o zawodnikach o historii, o wynikach. To jest wiedza bardzo cenna. Życzę wam młodzi przyjaciele abyście pokazali, że wasze zamiłowanie do sportu, wasza wiedza jest przydatna. Wiedzy nigdy nie za wiele. Czy jest to sportowa czy inna zawsze się przyda – mówił do uczestników konkursu Franciszek Tamas, Starosta Pilski.

Zadania, które przygotowali uczniowie dla większości nie były trudne, ale wymagały wiedzy z historii sportu i wiedzy z bieżących wydarzeń. Nie zabrakło pytań o Igrzyska Olimpijskie, o piłkę nożną czy piłkę ręczną. Uczestnicy musieli też rozpoznać sportowców na zdjęciach i odpowiedzieć na pytania o cykl „Biegaj z nami”. Gościem specjalnym był pilski lekkoatleta Bartosz Kowalczyk, który opowiedział o swoich sukcesach i sportowej karierze, która obecnie jest przerwana ze względu na kontuzje.

Tytuł mistrza powiatu i okazały puchar trafił drugi raz w historii konkursu (poprzednio w 2014 roku) do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Pile (Marcin Gil i Jakub Lewandowski). Drugie miejsce, po dogrywce, zajął Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łobżenicy (Piotr Dahlke i Marcin Rataj), a trzecie – Zespół Szkół Gastronomicznych w Pile (Arkadiusz Skuza i Damian Kubiś).

W tym roku organizację Konkursu wsparli: Pilskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej, Kino Helios, Klub Sportowy Basket Piła oraz Piekarnia „Sezam” Szydłowo.

Wyniki VIII Powiatowego Konkursu Wiedzy o Sporcie:

1. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Pile

2. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łobżenicy

3. Zespół Szkół Gastronomicznych w Pile

4. Zespół Szkół Ekonomicznych w Pile

5. Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego w Pile

6. Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Pile

7. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku

8. I Liceum Ogólnokształcące w Pile

9. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Pile

10. Centrum Kształcenia Nauka w Pile

11. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Pile

12. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Brzostowie

Sebastian Daukszewicz

co_uczniowie_wiedzat01

co_uczniowie_wiedzat02 co_uczniowie_wiedzat03 co_uczniowie_wiedzat04 co_uczniowie_wiedzat05 co_uczniowie_wiedzat06 co_uczniowie_wiedzat07 co_uczniowie_wiedzat08 co_uczniowie_wiedzat09 co_uczniowie_wiedzat10 co_uczniowie_wiedzat11 co_uczniowie_wiedzat12 co_uczniowie_wiedzat13 co_uczniowie_wiedzat14 co_uczniowie_wiedzat15 co_uczniowie_wiedzat16 co_uczniowie_wiedzat17 co_uczniowie_wiedzat18 co_uczniowie_wiedzat19 co_uczniowie_wiedzat20 co_uczniowie_wiedzat21 co_uczniowie_wiedzat22 co_uczniowie_wiedzat23 co_uczniowie_wiedzat24 co_uczniowie_wiedzat25 co_uczniowie_wiedzat26 co_uczniowie_wiedzat27 co_uczniowie_wiedzat28 co_uczniowie_wiedzat29 co_uczniowie_wiedzat30 co_uczniowie_wiedzat31 co_uczniowie_wiedzat32 co_uczniowie_wiedzat33 co_uczniowie_wiedzat34 co_uczniowie_wiedzat35 co_uczniowie_wiedzat36 co_uczniowie_wiedzat37 co_uczniowie_wiedzat38 co_uczniowie_wiedzat39 co_uczniowie_wiedzat40 co_uczniowie_wiedzat41 co_uczniowie_wiedzat42 co_uczniowie_wiedzat43 co_uczniowie_wiedzat44 co_uczniowie_wiedzat45 co_uczniowie_wiedzat46 co_uczniowie_wiedzat47 co_uczniowie_wiedzat48

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *