Coraz bliżej do Półmaratonu Philipsa. Uwaga – będą utrudnienia w ruchu! | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Coraz bliżej do Półmaratonu Philipsa. Uwaga – będą utrudnienia w ruchu!

4221 zarejestrowanych zawodników – w tym 3122 mężczyzn i 1098 kobiet, z 17 krajów, 3746 już opłaconych pakietów startowych, pilan 322 – to dane z wczoraj dotyczące 26. Międzynarodowego Półmaratonu PHILIPS’a i Mistrzostw Polski w Półmaratonie, który odbędzie się 4 września w Pile. W 2015 roku Półmaraton Philips’a ukończyło 3092 biegaczy.

25 sierpnia odbyła się konferencja prasowa, na której zaprezentowany został pełny program imprezy biegowej oraz wszystkie szczegóły dotyczący trasy, elity zawodników oraz ilości startujący biegaczy.

- Szykuje się rekordowa frekwencja. Zobaczymy ile z tych ludzi, którzy zapiszą się do soboty, 27 sierpnia opłaci start i odbierze pakiety startowe; lub odbiorą a nie dobiegną do mety. Dla nas liczy się frekwencja, czyli ilu zawodników dobiegnie do mety. Faktem jest, że mamy biegaczy z 17 krajów, m.in. z Kenii zwycięzcę tegorocznego nocnego Półmaratonu Wrocławskiego, oraz z Chin, Australii, USA. Z naszego kraju będzie biegł Gardzielewski, Dobrowolski, Kulka, Nowakowska. Nie będzie olimpijczyków z RIO. W ramach Półmaratonu Philipsa odbędą się Mistrzostwa Wojska, Otwarty Puchar Policji, Otwarte Mistrzostwa Studentów i Nauczycieli Akademickich. Obędą się też mistrzostwa powiatu pilskiego - mówi Henryk Paskal, prezes Stowarzyszenia Biegów Ulicznych.

Tradycyjnie na medalu pilskiego półmaratonu będzie zamieszczony wizerunek znanego polskiego maratończyka. W tym roku na mecie każdy, kto ukończy bieg otrzyma medal z sylwetką Jana Huruka, Mistrza Polski w półmaratonie z 1992 roku i olimpijczyka z Barcelony, wielokrotnego reprezentanta Polski w biegach długodystansowych. Pana Jana będziemy oczywiście gościć na pilskim półmaratonie.

Trasa biegu, która jest niezmienna od czterech lat posiada atest IAAF, AIMS oraz PZLA. Jednak, jak mówią organizatorzy ze Stowarzyszenia Biegów Ulicznych, ta trasa w przyszłości może się zmienić lub będzie odnowiony atest tej trasy, który obowiązuje na pięć lat. Na konkrety jeszcze za wcześnie. Organizatorzy chcą jednak, aby ona nadal przebiegała przez Piłę.

Aktualne rekordy trasy Półmaratonu PHILIPS: w kategorii mężczyzn: 1:02:11 – Daniel MUTETI (Kenia), w kategorii kobiet: 1:12:13 – Maryna DAMANTSEVICH (Białoruś).
Po raz pierwszy w sobotę, 3 września o 18.00, w kościele Św. Rodziny w Pile odbędzie się msza święta w intencji pilskiego Półmaratonu.

W związku z Półmaratonem 2016 szykują się utrudnienia dla kierowców, które szczególnie w centrum Piły mogą zacząć się od 9.00 i potrwają do ok. 14.30. Tego dnia również zostanie rozegrany mecz żużlowy, który rozpocznie się o godz. 13.30 na stadionie przy ul. Bydgoskiej. Zaleca się, aby na stadion udać się pieszo lub wybrać inny środek transportu niż samochód.

Zapisy na półmaraton trwają do soboty 27 sierpnia pod adresem http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=2103

Sebastian Daukszewicz

coraz_blizej_do_polmaratonu_philipsa00

coraz_blizej_do_polmaratonu_philipsa05 coraz_blizej_do_polmaratonu_philipsa01 coraz_blizej_do_polmaratonu_philipsa02 coraz_blizej_do_polmaratonu_philipsa03 coraz_blizej_do_polmaratonu_philipsa04