„COUNTRY NA WYSPIE” w przyszłym roku w Pile

Wydawałoby się iż Piknik Country w Ujściu to impreza, która już na stałe zagościła w kalendarzu imprez letnich w tej miejscowości. Jednak stało się inaczej. Kilka dni temu pomysłodawca imprezy Krzysztof Meszyński poinformował na facebooku, że planowana na 6 czerwca br. IX edycja „Country nad Notecią” nie odbędzie się. Co więcej poinformował, że to koniec przygody z muzyką country w Ujściu. Informacja ta pewnie zasmuciła fanów tej muzyki w naszym regionie. Jednak jak się okazało przyszły także dobre wiadomości. Impreza ta zostaje przeniesiona do Piły i odbędzie się 5 czerwca 2016 roku. Nie będzie to już „Country nad Notecią”, lecz „Country na Wyspie”.

16 czerwca w pilskim Ratuszu miał miejsce akt podpisania listu intencyjnego ws. organizacji Pikniku Country w Pile. Podpis pod dokumentem złożyli Piotr Głowski – prezydent Piły, Mirosław Nalepa – zastępca dyrektora Regionalnego Centrum Kultury, Krzysztof Meszyński – dyrektor artystyczny imprezy i Korneliusz Pacuda – polski dziennikarz i krytyk muzyczny, popularyzator muzyki country.

– Powiem szczerze, że z dużym zdziwieniem przyjąłem wiadomość, że niedaleko Piły takie wydarzenie nie będzie miało kontynuacji. Po krótkich rozmowach z dyrekcją RCK w Pile doszliśmy do wniosku, że tradycja tej imprezy w naszej okolicy jest duża. Poprosiliśmy osobę, która od wielu lat to organizowała, czyli Krzysztofa Meszyńskiego o przemyślenie czy nie zrobić tego wspólnie w Pile. Pojawił się projekt wydarzenia pod tytułem „Country na Wyspie”. Chcemy, aby ta impreza była dwudniowa – mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

Po rozstaniu się z Gminą Ujście organizator szukał miejsca gdzie mogłaby być organizowana impreza, która cieszyła się sporym zainteresowaniem mieszkańców regionu pilskiego i nie tylko.

– Cieszę się, że rozmowy z panem prezydentem, jak i z dyrekcją RCK trwały bardzo krótko. Wszyscy razem doszliśmy do jednego wniosku, że taka impreza jest potrzebna. Biorąc pod uwagę osiem lat funkcjonowania „Country nad Notecią”, mnóstwo znakomitych koncertów, świetnych artystów polskich i zagranicznych, stwierdziliśmy że nic nie stoi na przeszkodzie, aby tego typu wydarzenie organizować tutaj w Pile. Pierwsza edycja „Country na Wyspie” odbędzie się 5 czerwca 2016 roku – mówi pomysłodawca, organizator Krzysztof Meszyński.

Zadowolony z kontynuacji imprezy i nowego miejsca jest Korneliusz Pacuda, który prowadził poprzednie edycje tej imprezy w Ujściu.

– Wiemy, że muzyka country łączy pokolenia, co widać po najbardziej znanym Pikniku Country w Mrągowie. Liczę, że tutaj w Pile będziemy mieli do czynienia z nowym świeżym powiewem, a także przedstawimy talenty z okolic Piły – dodaje Korneliusz Pacuda.

Warto dodać, że podobnie jak w Ujściu wstęp na imprezę będzie bezpłatny, a zespoły które wystąpią gwarantują świetną muzykę i zabawę.

Sebastian Daukszewicz

country_na_wyspie10

country_na_wyspie19 country_na_wyspie11 country_na_wyspie12 country_na_wyspie13 country_na_wyspie14 country_na_wyspie15 country_na_wyspie16 country_na_wyspie17 country_na_wyspie18

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *