Credo Futsal Piła prowadzi nabór!

Credo_Futsal_prowadzi_nabor

Klub Sportowy Credo Futsal Piła postanowił poszukać talentów również poza granicami naszego miasta. Włodarze klubu szukają zawodników, którzy mogą wzmocnić drużynę w najbliższym sezonie i tym razem postanowili poszerzyć swoje horyzonty o takie miejscowości jak Wałcz, Chodzież, Czarnków, Złotów, Trzciankę czy też Jastrowie. Nie należy jednak zapominać, że wciąż o sile pilskich futsalistów stanowić będą w głównej mierze zawodnicy z Piły.

– Rozmawialiśmy już wstępnie z zawodnikami, którzy byli z nami w poprzednim sezonie. Kadra wygląda optymistycznie. Chcielibyśmy w głównej mierze uniknąć strat personalnych i w miarę możliwości wzmocnić zespół w celu zwiększenia rywalizacji. Rozglądamy się również za zawodnikami z okolic naszego miasta, wiemy że w większości z nich odbywają się rozgrywki futsalu. Być może ktoś ciekawy pojawi się na testach w naszym klubie. Prawdopodobnie do kadry po roku nieobecności wróci również Dawid Czajka – mówi prezes klubu Patryk Suracki.

„Przyjdź na testy i pokaż się z jak najlepszej strony, być może to właśnie na Ciebie czekamy!” – takim hasłem reklamuje się KS Credo Futsal Piła przed zbliżającym się sezonem, w którym to pilanie zamierzają włączyć się do walki o I ligę. Przypomnijmy podopieczni Karola Skiby przed rokiem dosyć sensacyjnie uplasowali się na II miejscu uznając tylko wyższość Obornik. Niespodziewany awans był o krok, wszystko więc wskazuje na to, że to właśnie Credo Futsal Piła będzie w sezonie 2015/2016 jednym z murowanych faworytów do podium.

Włodarze klubu zachęcają do przybycia na testy, które planowane są w pierwszym tygodniu sierpnia w dniach 3, 5 i 7 sierpnia w godzinach 19:00 – 20:00 w hali PWSZ w Pile. Wszyscy chętni obserwowani będą tego dnia przez pierwszego trenera Karola Skibę, zatem droga do pierwszej drużyny stoi otworem… wystarczy pokazać się z jak najlepszej strony. Jeśli ktoś z testowanych zawodników wpadnie w oko Skibie, dostanie szansę treningów z I drużyną.

Rozgrywki podobnie jak przed rokiem rozpoczną się na początku listopada, jednak „gorący” okres futsalowy w Pile rozpocznie się zdecydowanie wcześniej. Już 19 września odbędzie się I edycja „Super Meczu o Puchar Prezydenta Miasta Piły”, w którym pilanie zmierzą się… z absolutnie topową drużyną europejskiego formatu jak zapowiadają sternicy. Z kim? O tym, jak zapewniają, kibice dowiedzą się już wkrótce. Jednak to nie wszystko, wcześniej, bo 30 sierpnia, drużyna uda się na mecz towarzyski do Chojnic z tamtejszymi Red Devilsami, czyli jednym z głównych faworytów do walki o medale w Futsal Ekstraklasie. We wrześniu przyjdzie mecz z Pniewami (IV drużyna Futsal Ekstraklasy) oraz KS Gniezno (II drużyna I ligi).

Wszystko wskazuje więc, że będzie to najbardziej pracowity okres przygotowawczy przed nowymi rozgrywkami, wystarczy zaznaczyć, że pierwsza drużyna do hali wchodzi już 10 sierpnia, czyli 3 miesiące przed startem ligi!

„Doskonal się pod okiem trenera Karola Skiby i graj przed pilską publicznością o najwyższe cele w II Lidze Futsalu! Czekamy na Ciebie już 3 sierpnia”. Dołącz do nas i twórz historię pilskiego futsalu!

Klub Sportowy Credo Futsal Piła prowadzi nabór uzupełniający do kadry na sezon 2015/2016. Już 3 sierpnia o godzinie 19:00, w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej odbędzie się pierwszy trening dla wszystkich chętnych, którzy chcieliby dołączyć do kadry Credo Futsal.

Nie przegap okazji i pokaż się z jak najlepszej strony!

Łukasz Stasicki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *