Ćwiczenia grup specjalistycznych na rzece Gwdzie w Pile

W dniach 13, 15 czerwca zmiany służbowe JRG Nr 2 PSP w Pile przeprowadziły operacyjne rozpoznanie miejsc do prowadzenia działań ratowniczych na rzece Gwda w Pile.  

Do ćwiczeń wybrany został odcinek rzeki, nad którym biegną najbardziej obciążone transportem drogowym mosty Królewskie oraz Bolesława Chrobrego. Część praktyczna ćwiczeń rozpoczęła się od zbudowania stanowisk oraz układu linowego do prowadzenia działań na rzece. Do ćwiczeń wykorzystany został sprzętu ratownictwa wysokościowego w zakresie podstawowym, będący na wyposażeniu SLRW-N.

Z kolei zadania nurków asekurowanych z łodzi polegały na przeprowadzenie poszukiwania dna rzeki. Głównym założeniem do ćwiczeń było zapoznanie strażaków na zmianach służbowych, z organizacją działań ratowniczych w zakresie specjalistycznym na wodzie.  Nurkowanie na rzece  przeprowadzone zostało zgodnie z planem doskonalenia zawodowego dla Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego KP PSP w Pile.

Tekst & zdjęcia: mł. bryg. Zbigniew Szukajło

cwiczenia_grup_specjalistycznych007 cwiczenia_grup_specjalistycznych01 cwiczenia_grup_specjalistycznych02 cwiczenia_grup_specjalistycznych03 cwiczenia_grup_specjalistycznych04 cwiczenia_grup_specjalistycznych05 6

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *