Ćwiczenia modułu zaopatrzenia wodnego. Piła | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Ćwiczenia modułu zaopatrzenia wodnego. Piła

  W środę 16-go czerwca, na terenie leśnictwa Mościska przeprowadzono ćwiczenia Modułu Zaopatrzenia Wodnego jednostek OSP terenu powiatu pilskiego.

  W skład modułu wchodzą: OSP Bąkowo, OSP Brzostowo, OSP Morzewo/OSP Prawomyśl, OSP Nowa Wieś Ujska, OSP RW Piła. Na wyposażeniu tych jednostek znajduje się sprzęt w postaci motopomp, armatury wodnej i zbiorników, który pozwala na zbudowanie zaopatrzenia wodnego na odcinku ponad 2 km. Doświadczenie i zgranie członków modułu zbudowane między innymi podczas ostatnich ćwiczeń pozwala na sprawne działanie i sprawianie długich linii wężowych w krótkim czasie.

  Manewry były kolejnym spotkaniem jednostek wchodzących w skład modułu, podczas których zapoznano się z punktem czerpania wody w terenie leśnym i w praktyce sprawdzono budowę układu zaopatrzenia wodnego na duże odległości.

  KP PSP w Pile
  Opracowanie: st.kpt. Paweł Kamiński
  Zdjęcia: st.kpt. Paweł Kamiński & Piotr Kopczyński, Leśnictwo Mościska

  cwiczenia_modulu_zaopatrzenia1_01

  cwiczenia_modulu_zaopatrzenia1_08 cwiczenia_modulu_zaopatrzenia1_02 cwiczenia_modulu_zaopatrzenia1_03 cwiczenia_modulu_zaopatrzenia1_04 cwiczenia_modulu_zaopatrzenia1_05 cwiczenia_modulu_zaopatrzenia1_06 cwiczenia_modulu_zaopatrzenia1_07