Ćwiczenia na wodzie – bezpieczne wakacje

cwiczenia_na_wodzie10

cwiczenia_na_wodzie20 cwiczenia_na_wodzie11 cwiczenia_na_wodzie12 cwiczenia_na_wodzie13 cwiczenia_na_wodzie14 cwiczenia_na_wodzie15 cwiczenia_na_wodzie16 cwiczenia_na_wodzie17 cwiczenia_na_wodzie18 cwiczenia_na_wodzie19

8 czerwca 2015 roku nad jeziorem Płotki w Pile odbyło się spotkanie służb ratowniczych z wychowankami ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pile. Głównym tematem spotkania było podsumowanie dotychczasowych zajęć edukacyjnych dotyczących zasad bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji.

Szczególną uwagę poświęcono bezpieczeństwu nad wodą. Dzieci dowiedziały się m.in. co powinny ze sobą zabrać, wybierając się nad wodę, gdzie wolno się kąpać, jak bezpiecznie się opalać, kiedy należy wyjść z wody, jak pomóc sobie samemu w sytuacji kryzysowej, na przykład, kiedy zachłyśniemy się wodą i o wielu innych ważnych, elementarnych zasadach bezpieczeństwa nad wodą.

Strażacy oraz ratownicy WOPR przygotowali pokaz działań ratowniczych na wodzie. Akcja ratownicza i reanimacyjna osoby tonącej wzbudziła bardzo duże zainteresowanie wśród uczniów. Kolejnym punktem spotkania był konkurs dla najmłodszych oraz pokaz sprzętu ratowniczego. Chętni mogli ubrać sprzęt nurkowy oraz wsiąść do policyjnego radiowozu i wozu strażackiego. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali napoje chłodzące oraz elementy odblaskowe.

Organizatorami spotkania była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pile, Komenda Powiatowa Policji w Pile oraz WOPR Piła.

Tekst: mł. bryg. Zbigniew Szukajło
Zdjęcia: kpt. Paweł Kamiński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *