Ćwiczenia w Colours Factory w Pile

7 października 2019 roku przeprowadzone zostały ćwiczenia ratowniczo – gaśnicze w firmie Colours Factory w Pile.

W ćwiczeniach brało udział 5 zastępów straży pożarnej w tym 3 zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 1 w Pile oraz 2 zastępy OSP (OSP KSRG Szydłowo i OSP Pokrzywnica), a także pracownicy firmy.

Zgodnie ze scenariuszem ćwiczeń w wyniku pożaru w jednej z hal ogień zaczął rozprzestrzeniać się na dach. Pierwsze działania gaśnicze zostały podjęte przez jednego z pracowników, niestety w wyniku działania gazów pożarowych i wysokiej temperatury stracił przytomność. O zdarzeniu zostało powiadomione Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Pile i na miejsce zostały zadysponowane odpowiednie siły i środki. Załoga firmy podjęła jednocześnie ewakuację na zewnątrz budynków.

Działania strażaków polegały na przeszukaniu pomieszczeń i odnalezieniu osoby poszkodowanej, a następnie ewakuowaniu jej i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Działania gaśnicze były prowadzone od wewnątrz hali oraz na zewnątrz między innymi przy użyciu działka przenośnego oraz działka zamontowanego w koszu drabiny mechanicznej.

Zorganizowane ćwiczenia pozwoliły na wyciągnięcie wielu cennych wniosków zarówno dla strażaków, jak i dla pracowników firmy,  co wpłynie  w znaczny sposób na podniesienie poziomu bezpieczeństwa.

Opracowanie i zdjęcia: mł. kpt. Jacek Michalski, JRG 1 Piła

cwiczenie_w_colours

cwiczenie_w_colours_02 cwiczenie_w_colours_03 cwiczenie_w_colours_04 cwiczenie_w_colours_05