Ćwiczenia zgrywające SGRCHEM-EKO Piła

W dniach 27, 28 i 29 czerwca 2022 roku na terenie Lądowiska Piła odbywają się ćwiczenia zgrywające w zakresie ratownictwa chemicznego.

Głównym celem ćwiczeń jest przeprowadzenie ewakuacji, uszczelnienie wycieku substancji niebezpiecznej i wykonanie dekontaminacji poszkodowanych podczas zdarzenia w którym autobus przewożący pasażerów zderzył się z instalacją technologiczną, w której znajduje się woda amoniakalna.

Ćwiczenia podzielone są na dwa etapy, pierwszy etap zakładał realizację celów podczas kierowania działaniami przez Kierującego Działaniem Ratowniczym, natomiast drugi etap  przeprowadzony w formie warsztatów, gdzie ratownicy chemiczni wraz z innymi strażakami przygotowują odpowiednie ciągi dekontaminacyjne, jak i obrazują w jaki sposób należy prowadzić odpowiednią dekontaminację zarówno poszkodowanych jak i ratowników.

Komenda Powiatowa PSP w Pile pragnie podziękować firmie Centrum Szkoleń Pefrect z siedzibą w Pile za udostępnienie autobusu ,który jest niezbędny do przeprowadzenia ćwiczeń, oraz Panu Michałowi Żmudzie – Dyrektorowi Aeroklubu Ziemi Pilskiej za udostepnienie placu lotniska do ćwiczeń oraz zapewnienie zaplecza logistycznego.

Podczas ćwiczeń zrealizowane są wszelkie zakładane w scenariuszu cele i wypracowywane działania rzutujące w przyszłości na zwiększenie bezpieczeństwa i profesjonalizmu działania w ramach KSRG.

W ćwiczeniach udział wzięli: SGRChem -Eko Piła 1 z JRG 1 w Pile (3 zmiany służbowe), JRG 2 w Pile ( 3 zmiany służbowe), OSP Szydłowo, Skrzatusz, Pokrzywnica, Róża Wielka, Białośliwie, Kruszewo, St. Łubianka, Skrzatusz.

Informację sporządził: mł. kpt. Radosław Brzeziński
Zdjęcia:  mł. bryg. Grzegorz Orłowski

cwiczenia_zgrywajace

cwiczenia_zgrywajace_06 cwiczenia_zgrywajace_02 cwiczenia_zgrywajace_03 cwiczenia_zgrywajace_04 cwiczenia_zgrywajace_05