Czas na podsumowanie zbiórki „Pilanie Kresowianom”

12 października rozpoczęliśmy już kolejną zbiórkę artykułów dla polskich rodzin zamieszkujących Kresy Wschodnie. Pomysłodawcą są kibice Lecha Poznań, którzy często odwiedzają te ziemie pamiętając przy tym o naszych rodakach. Po raz drugi natomiast organizujemy ją sami jako grupa Pilscy Patrioci. Jesteśmy odpowiedzialni za całą logistykę akcji i dostarczenie paczek osobiście do naszych rodaków.

Przez miesiąc udało się zebrać więcej niż przy okazji styczniowej naszej akcji z czego jesteśmy dumni. Dumni przede wszystkim z Was. Udowodniliście znów, że pomimo obecnych przeciwności losu Polacy potrafią się zjednoczyć i razem zrobić coś dobrego. Na największą uwagę zasługują dzieci z pilskich szkół podstawowych, które wykonały własne kartki świąteczne z życzeniami. Podczas naszych wizyt na Wschodzie zauważyliśmy, że ten rodzaj pamięci budzi największe emocje i niekiedy leją się łzy szczęścia.

Akcja, by nie odniosła takiego sukcesu gdyby nie nasz pilski region, który się mocno zaangażował. Na pochwałę zasługuję tu m.in. Trzcianka, Czarnków, Złotów, Wałcz oraz Kaczory. Silne wsparcie z tych miejscowości przyczyniło się z pewnością do rekordowej zbiórki, ponieważ nie były to pojedyncze kartony. Słowa uznania należą się osobom, które zorganizowały takie lokalne zbiórki. Tradycyjnie dołączyła również grupa Ultras Polonia Piła oraz klub Sporty Walki Piła, gdzie mogliśmy na sali spakować przed wyjazdem wszystkie artykuły gospodarcze oraz spożywcze. Głównym miejscem zbiórki był Kolejowy Sklep Sportowy. Bliżej finału akcji spotkać tam można było kilkanaście kartonów, które były codziennie dostarczane z różnych stron. Co z pewnością sprawiło trochę problemów w poruszaniu się klientów po sklepie.

W ostatnich dniach do akcji przez nominację dołączyło Stowarzyszenie Orlik Piła oraz Starosta Eligiusz Komarowski. Wsparł nas również Poseł na Sejm Grzegorz Piechowiak oraz Marcin Porzucek – Poseł na Sejm RP . Przy okazji naszych ostatnich zbiórek tak i teraz mogliśmy również liczyć na uczniów oraz nauczycieli pilskiego Mechanika, Budowlanki oraz Liceum na Pola. W tym roku dołączyły też lokalne Szkoły Podstawowe. Pozdrawiamy dzieciaków z SP7, SP1, SP2 oraz Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Pile.

Wyjazd z paczkami zaplanowaliśmy na 15 listopada, tak by wszystko było już dostarczone przed Świętami Bożego Narodzenia. 3 dni przed wyjazdem miało miejsce wielkie pakowanie wszystkich darów, które do nas trafiły. Wielkie serca Pilan oraz mieszkańców regionu sprawiły, że uzbieraliśmy blisko 2 tony artykułów spożywczych oraz chemii gospodarczej. Oprócz standardowych produktów takich jak cukier, mąka, ryż, makaron czy proszki do prania, płyny do mycia, nie zabrakło słodyczy, plecaków oraz przyborów szkolnych dla naszych najmłodszych. Jak na kibiców przystało nie mogliśmy sobie pozwolić, by przy okazji  nie obdarować dzieci gadżetami Lecha Poznań. Czapki zimowe w barwach oraz smyczki trafiły do najmłodszych i dzięki temu rodzina kiboli Kolejorza została poszerzona. W pełnej zadumie oraz radości z rekordowej zbiórki wyruszyliśmy w środę w podróż pamięci dla Polaków z polskich ziem!

Korzystając z okazji chcemy Wam jeszcze raz serdecznie podziękować za wielkie serca i zaangażowanie w pilską zbiórkę. Tu nie liczyła się wielkość paczki, a pamięć. To drugie wygrało, a my mogliśmy po raz kolejny udowodnić, że nasze hasło JEDEN NARÓD PONAD GRANICAMI to nie są puste słowa.
Dzięki Młodzież Wszechpolska Piła za zaangażowanie w zbiórkę!

Pilscy Patrioci
Lech Poznań Pamięta!

czas_na_podsumowanie_zbiorki00

czas_na_podsumowanie_zbiorki02 czas_na_podsumowanie_zbiorki01