Czechowicz z pilskiej Gwdy z życiówką

czechowicz_z_gwdy

Lekkoatleci „Gwdy” tegoroczny sezon halowy postanowili potraktować symbolicznie, jako przerywnik w trakcie zimowego przygotowania do sezonu letniego. W Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów startował jedynie Mikołaj Czechowicz, który należy do czołowych „przeszkodowców” w kraju w kategorii juniorów.

W Toruniu Mikołaj wystartował w biegu na 1500 m uzyskując dobry rezultat 4:05,70, będący jego nowym rekordem życiowym, również z bieżni na odkrytym stadionie. W mocno obsadzonych biegu, w którym padł rekord Polski juniorów, Mikołaj zajął dziesiąte miejsce.

W kategorii juniorów młodszych Norbert Śliwiński wystartował na 2000 m poprawiając  zdecydowanie rekord życiowy z wynikiem 6:12,31, natomiast ubiegłoroczny jeszcze młodzik Dawid Hajduk uzyskał rezultat 39,81 w biegu na 300m.

Szersza grupa biegaczy „Gwdy” jest na etapie przygotowań do rozpoczynającego się niebawem sezonu przełajowego. Już 6 marca na trudnych i selektywnych trasach w Żerkowie wystartują w Przełajowych Mistrzostwach Polski LZS. Dokładnie rok temu w podobnej imprezie rozgrywanej w Stargardzie biegacze „Gwdy” zdobyli puchar za zajęcie trzeciego miejsca w gronie ponad pięćdziesięciu klubów. Lokata ta zatem zobowiązuje.

Z.Ł.