Czerwone Gitary świętują 50 lat na scenie – 20 marca w Pile!

W piątek, 20 marca o godz. 20:00 w Auditorium Maximum PWSZ przy ul. Podchorążych 10 w Pile, odbędzie się wielki koncert Czerwonych Gitar!

Jeden z najpopularniejszych polskich zespołów, legenda muzyki, w tym roku obchodzi swoje 50-lecie scenicznej aktywności. Z tej okazji Czerwone Gitary wyruszają w wielką trasę koncertową po całej Polsce.

Czerwone Gitary powstały 03 stycznia 1965 roku Gdańsku. – Nazwali się „Czerwone Gitary” – bo taki był kolor gitar, na których grali. W 1965 roku ruszają w swoją pierwszą trasę koncertową pod hasłem „Gramy i śpiewamy najgłośniej w Polsce”. W 1969 roku w Cannes we Francji, zostaje wręczone Zespołowi Trofeum Midem. Taką samą nagrodę otrzymała na tym festiwalu również grupa „The Beatles”. W tym samym roku otrzymują nagrodę amerykańskiego magazynu „Billboard” dla najlepszego polskiego zespołu. W 1970 grupę opuścił Krzysztof Klenczon, który wkrótce założył swój własny zespół – Trzy Korony i wylansował z nimi takie hity jak „Port” czy „10 w skali Beauforta”. Czerwone Gitary grały dalej, wydając kolejny album „Spokój serca”. Koncertowali dużo, także zagranicą i cieszyli się niesłabnącym uwielbieniem publiczności. W latach 80. zniknęli ze sceny muzycznej. W 1997 z Czerwonych Gitar odszedł Seweryn Krajewski. Panowie spotkali się ponownie, by powrócić z płytą „Jeszcze gra muzyka” w 1998.

14 marca 2006 na koncercie Sali Kongresowej w Warszawie z okazji jubileuszu 40-lecia zespołu – Czerwone Gitary otrzymały nagrodę „Marmurowego Krążka” za największą ilość sprzedanych płyt w historii polskiej fonografii. Łącznie sprzedano ok. 12 milionów płyt zespołu. Czerwone Gitary zdobyły 14 Platynowych Płyt. Czerwone Gitary zostały laureatem plebiscytu Tygodnika „Polityka” na najlepszy polski zespół XX wieku.

Zespól bezsprzecznie był i pozostanie jednym z najpopularniejszych i najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki. Gorąco zapraszamy do wspólnego świętowania tego niezwykłego Jubileuszu!

Bilety:

Sklep muzyczny DEMO, ul. Budowlanych 11

RCK, ul. Staszica 1

Kasa PWSZ ul. Podchorążych 10

www.biletyna.pl

http://e-bilet24.pl/index.php?option=com_icagenda&view=list&layout=event&id=10:czerwone-gitary-4&Itemid=116

red

czerwone_gitary_swietuja10

czerwone_gitary_swietuja11

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *