Człopa. Areszt dla 22 latka i zwalczanie przestępczości narkotykowej

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Wałcza i Posterunku Policji w Człopie przeprowadzili akcję mającą na celu zwalczanie przestępczości narkotykowej. Funkcjonariusze w ramach działań zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków oraz zatrzymali w związku z działaniami dwóch mężczyzn. Jeden z nich trafił już do aresztu na 3 miesiące.

 

Każdego dnia służby oprócz codziennych zadań policjanci prowadzą intensywne działania mające na celu walkę z przestępczością narkotykową. W ramach tych działań zatrzymali 22 letniego mężczyznę, w którego mieszkaniu znaleziono znaczne ilości narkotyków. Mężczyzna został aresztowany.

 

Operacja była częścią szerszej strategii mającej na celu ograniczenie dostępności narkotyków i rozbicie sieci handlarzy narkotyków w regionie. 22 latek posiadał w miejscu zamieszkania prawie 90 gramów amfetaminy. Tego samego dnia policjanci zatrzymali innego mężczyznę i zabezpieczyli u 25  latka kolejne narkotyki w ilości 32, 80 gramów marihuany.

 

Dzięki intensywnym działaniom i skutecznej pracy dochodzeniowej, funkcjonariusze zdołali wykryć i zabezpieczyć nielegalne substancje oraz zatrzymać osoby zaangażowane w ich posiadanie i dystrybucję. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków 22 latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sędzia Sądu Rejonowego w Wałczu postanowił zastosować wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

 

Policjanci prowadzą również akcje prewencyjne oraz edukacyjne, mające na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat zagrożeń związanych z narkotykami.

 

KPP Wałcz