Cztery medale i 25 pkt lekkoatletów pilskiej GWDY

cztery_medale

Młodzi lekkoatleci PLKS „Gwda” Piła startując w Poznaniu w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików bardzo skutecznie  nawiązali do dobrych tradycji klubu. W imprezie wliczanej do  ogólnopolskiego współzawodnictwa w sporcie młodzieżowym zdobyli 25 pkt i cztery medale.

Ten dorobek stawia zespół „Gwdy” w punktacji zespołowej na trzecim miejscu, w gronie 48 sklasyfikowanych klubów w makroregionie. Najwyższej klasy rezultat uzyskał Hubert Margowski, który w biegu na 1000 m prz. wywalczył srebrny medal, uzyskując wynik 2:49,20, tym samym poprawił rekord klubu i uzyskał trzeci wynik w Polsce w kategorii U16.

Na tym samym dystansie o rok młodszy Paskal Hoffman zdobył brązowy medal, również z rekordem życiowym 2:56,66. Dwa medale brązowe wywalczyli: Wiktoria Wójcik w rzucie dyskiem 28,74 i Adam Sroczyński w rzucie młotem 34,19. Cieszyły zatem nie tylko medale i świetne wyniki ich zdobywców, ale również drogocenne punkty do ogólnopolskiego współzawodnictwa w sporcie młodzieżowym, które w całej Polsce są jedynym, respektowanym przez wszystkich, kryterium obiektywnej oceny poziomu sportowego klubu.

Pozostałe punkty poza medalistami dla zespołu „Gwdy” zdobyli: piąte miejsca – Wiktor Karpowicz – 1000m – 3:02,98, Ignacy Adler – oszczep- 39,53, Gabriel Dobber – wzwyż- 155cm, szóste miejsce – Jakub Kulpa – 2000m – 6:37,07, siódme miejsca – Adam Sroczyński – kula -10,58, Tomasz Mętlak – w dal- 5,38, Konrad Kadecki – 2000m – 6:49,17, Kajetan Kasprzak- wieloskok – 10,62, ósme miejsca – Kevin Maślak – wzwyż- 150 cm, Konrad Sikorski – 600m- 1:36,03, dziewiąte miejsca – Jan Langner – 2000m – 6:51,63, Tomasz Mętlak – wieloskok- 10,41, dziesiąte miejsca – Ignacy Adler – dysk- 35,37, Adam Warzewski – oszczep – 35,06, Roksana Kamińska – młot- 23,32, jedenaste miejsca – Kajetan Kasprzak – w dal – 5,14, Roksana Kamińska – dysk- 20,88, Gabriel Dobber – wieloskok-9,91.