Czyżby tylko pilska Lewica uczciła Święto Pracy???

Utartym zwyczajem przedstawiciele pilskiej Lewicy, 1 maja 2022 roku o godz. 11.00 spotkali się przy pomniku poświęconym pilskim kolejarzom, znajdującym się przy ulicy Staromiejskiej, dawnej Buczka.

– Organizatorem jest Nowa Lewica, czyli dwie frakcje lewicowe: Wiosna i SLD przy udziale partii RAZEM i Unii Pracy. A patronuje przedsięwzięciu Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych. Innymi słowy, jest to wspólna inicjatywa ludzi, uważających, że nie możemy czekać że ktoś nam da prawa, które mamy zdobyć, lecz trzeba o nie skutecznie zawalczyć. Zawalczyć w sensie prawnym oraz  pokazywaniem złych skutków, które mamy obecnie – mówi Jan Lus.

Nie wiadomo dlaczego dla wielu to światowe święto ludzi pracy kojarzy się w sposób nader pejoratywny, a przecież…

…święto wprowadziła w 1889 II Międzynarodówka dla upamiętnienia wydarzeń z pierwszych dni maja 1886 w Chicago, w Stanach Zjednoczonych podczas strajku będącego częścią ogólnokrajowej kampanii na rzecz wprowadzenia 8-godzinnego dnia pracy… który dzięki owemu zrywowi mamy do dnia dzisiejszego!!!!

mm

czyzby_tylko_pislka_lewica

czyzby_tylko_pislka_lewica_02 czyzby_tylko_pislka_lewica_03 czyzby_tylko_pislka_lewica_04 czyzby_tylko_pislka_lewica_05 czyzby_tylko_pislka_lewica_06 czyzby_tylko_pislka_lewica_07 czyzby_tylko_pislka_lewica_08 czyzby_tylko_pislka_lewica_09 czyzby_tylko_pislka_lewica_10 czyzby_tylko_pislka_lewica_11 czyzby_tylko_pislka_lewica_12 czyzby_tylko_pislka_lewica_13