Daniel King nadal zawodnikiem Polonii Piła

Wprawdzie skład Polonii został już zamknięty, jednak w zespole doszło do jeszcze jednej zmiany. Włodarze zdecydowali się przedłużyć kontrakt z Anglikiem – Danielem Kingiem, który w minionym roku reprezentował barwy naszego klubu i który był dziesiątym zawodnikiem PLŻ2 pod względem średniej punktowej.

Rozmowy z Danielem rozpoczęły się praktycznie zaraz po zakończeniu sezonu 2015. Obie strony szybko zdecydowały o kontynuowaniu współpracy, jednak do podpisania umowy doszło dopiero w ostatnich dniach. Wszystko za sprawą długo ciągnącego się procesu ustalania kształtu rozgrywek i terminarza na sezon 2016.

Daniel King podobnie jak w roku ubiegłym jest zawodnikiem teamu Revolution Speedway, który współpracuje z Polonią już od dwóch lat. Manager zespołu Rob Painter podkreśla, że ceni współpracę z naszym klubem i jest z niej bardzo zadowolony. Dzięki dobrym relacjom z Polonią na wspólne treningi do Piły przyjechać mają również inni zawodnicy zespołu – Lewis Kerr i Lewis Bridger, który postanowił związać się z Revolution Speedway po tym, jak po raz kolejny zdecydował się na powrót na żużlowe tory.

Pragniemy jednocześnie poinformować, że za obopólną zgodą barw naszego zespołu w sezonie 2016 nie będzie reprezentował Mathias Thoernblom. – Kontraktowaliśmy Mathiasa z myślą o startach w innym kształcie rozgrywek. Było przecież tak, że mieliśmy startować w PLŻ2. Nie chcemy blokować tego zawodnika, tym bardziej, że mamy dość szeroką kadrę i pewnie byłoby mu ciężko przebić się do wyjściowego składu. Mathias miał oferty z innych klubów, więc chcemy być wobec niego fair i zaproponowaliśmy aby podjął rozmowy z innymi klubami – mówi manager Tomasz Żentkowski.

Tym samym skład Polonii wygląda następująco:

Seniorzy:
Patrk Dolny – Polska
Piotr Świst – Polska
Norbert Kościuch – Polska
Michał Szczepaniak – Polska
Bjarne Pedersen – Dania
Rasmus Jensen – Dania
Brady Kurtz – Australia
Jonas Davidsson – Szwecja
Kyle Newman – Wielka Brytania
Vadim Tarasienko – Rosja
Daniel King – Wielka Brytania

Juniorzy:
Arkadiusz Pawlak – Polska
Kacper Grzegorczyk – Polska
Bartosz Hassa – Polska.

R.S.

daniel_king_nadal00

daniel_king_nadal03 daniel_king_nadal01 daniel_king_nadal02

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *