Debata społeczna w Łobżenicy

2 grudnia bieżącego roku odbyła się zorganizowana przez Komendę Powiatową Policji w Pile debata społeczna poświęcona kwestiom bezpieczeństwa mieszkańców gminy Łobżenica. Spotkanie odbyło się w Centrum Profilaktyki i Aktywności Społecznej w Łobżenicy.

W debacie udział wzięli: Radny Miasta Łobżenica Ryszard Biniak, Komendant Komisariatu Policji w Wyrzysku podkom. Dominik Pleśniak, Kierownik Posterunku Policji w Łobżenicy asp. szt. Marcin Dębicki, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, Wydziału Prewencji oraz Oficer Prasowy pilskiej jednostki, a także mieszkańcy Łobżenicy i okolic.

Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo w ruchu drogowym, szczególnie w kontekście nowych przepisów i zasad dotyczących bezpieczeństwa wszystkich uczestników dróg. Funkcjonariusze przedstawili przedmiotowe zagadnienia zarówno ze strony teoretycznej, jak i praktycznej. Omówione zostały również najczęściej popełniane wykroczenia i ich aktualne sankcje.

Policjanci przekazali uczestnikom debaty elementy odblaskowe oraz wytłumaczyli jak ważny jest ich wpływ na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, szczególnie po zmroku.

Funkcjonariusze przedstawili również narzędzia takie jak Moja Komenda oraz Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Po części prelekcyjnej był również czas na pytania oraz dyskusje na temat lokalnych potrzeb mieszkańców. Debata spotkała się z pozytywnym odbiorem ze strony uczestników.

sierż. Magdalena Mróz
KPP w Pile

debata_spoleczna

debata_spoleczna_02 debata_spoleczna_03