Debatowali kandydaci na prezydenta Piły

To już finiszowe metry przed wyborami samorządowymi. 21 października będziemy również, a może przede wszystkim wybierali prezydenta Piły. Wieczorem, 18 października w Hotelu Gromada w Pile miała miejsce debata czterech kandydatów do fotela prezydenta Grodu Staszica.

Przypomnijmy, że o urząd prezydenta Piły ubiegają się czterej kandydaci:

Obecny prezydent, Piotr Głowski – lat 51 – Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma .Nowoczesna Koalicja Obywatelska

Marcin Porzucek – lat 34 – Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość

Jan Lus – lat 66 – Koalicyjny Komitet Wyborczy SLD Lewica Razem

Błażej Parda – lat 31 – Komitet Wyborczy Wyborców Kukiz’15

Debata składała się z pięciu rund i nie obfitowała w jakieś specjalne fajerwerki, chociaż kandydaci próbowali, w lepszy lub gorszy sposób, wbić szpilkę swemu adwersarzowi.

Runda pierwsza była podzielona na dwa bloki tematyczne: „Miasto przyszłość i Miasto dzisiaj” oraz „Ludzie i kompetencje”

Runda druga, to część która była poświęcona Izbie Gospodarczej Północnej Wielkopolski. Kandydatom 4 pytania zadała dr Monika Kłos z IGPW.

Runda trzecia, to pytania wzajemne kandydatów. Każdy z pretendentów do fotela prezydenta Piły zadawał po jednym pytaniu swoim rywalom.

Runda czwarta, to pytania dziennikarzy do kandydatów.

Runda piąta, to prezentacja i podsumowanie. Każdy z kandydatów w ciągu dwóch minut starał się przekonać wyborców, że to właśnie on jest najlepszym i tym jedynym.

Aby nie spłycić debaty, ani nie zamazać sensu i jakości wypowiedzi pretendentów, proponujemy zapoznanie się z pełna relacją z czwartkowej debaty. Oglądaj teraz:
https://www.facebook.com/telewizja.TVASTA/videos/769355966733816/UzpfSTE0MzQxNzI4OTAzMjY5NToyMzQxNTE4ODM5MjIyNTE4/ .

M.M.
Fot. Wojciech Szczerbiński

debatowali_kandydaci00

debatowali_kandydaci25 debatowali_kandydaci01 debatowali_kandydaci02 debatowali_kandydaci03 debatowali_kandydaci04 debatowali_kandydaci05 debatowali_kandydaci06 debatowali_kandydaci07 debatowali_kandydaci08 debatowali_kandydaci09 debatowali_kandydaci10 debatowali_kandydaci11 debatowali_kandydaci12 debatowali_kandydaci13 debatowali_kandydaci14 debatowali_kandydaci15 debatowali_kandydaci16 debatowali_kandydaci17 debatowali_kandydaci18 debatowali_kandydaci19 debatowali_kandydaci20 debatowali_kandydaci21 debatowali_kandydaci22 debatowali_kandydaci23 debatowali_kandydaci24